Több weboldalon jelentkeztek ilyen problémák a közelmúltban
Fotó: Shutterstock

Kiderült, miért nem töltődik be rengeteg weboldal

Számos weboldalon tapasztalhatták a felhasználók az előző időszakban, hogy bár korábban nem volt velük probléma, manapság nem töltődnek be rendesen. Mutatjuk, mivel magyarázható a kellemetlenség.


Új titkosítás okoz gondot számos weboldalon

A Google Chrome 124-es verziójának települése óta számos weblapnál merülnek fel betöltési hibák. A gondok abból fakadnak, hogy ezzel a fejlesztéssel kezdte használni a böngésző az új, kvantumszámítógépeknek is ellenálló X25519Kyber768 titkosítási mechanizmusát.

Ez a titkosítás gyakorlatilag feltörhetetlenné tesz bizonyos kapcsolati protokollokat, így védi a felhasználók adatait a kibertámadásokkal szemben. Azonban szintén emiatt néhány felhasználó nem tud fellépni számos weboldalra, mert azok nem tudják visszafejteni a titkosítást. Ez különösen a vállalati környezetben jelent problémát.

A HVG szerint megoldásként a felhasználók letilthatják a funkciót a böngészőjük beállításaiban, melynek részleteit itt találhatod. Azonban ez csak átmeneti megoldás, mivel erre később nem lesz lehetőségük. Viszont időt nyerhetnek vele addig, amíg a weboldalak, valamint az azok mögött álló infrastruktúrák alkalmazkodnak az új titkosításhoz.

5 jel, ami vírus jelenlétére utalhat a mobilodon

Egyébként akár vírusok is okozhatják azt, ha nem, vagy csak nagyon lassan töltődnek be egyes weblapok. Sorolunk olyan jeleket, melyek arra utalhatnak, hogy vírussal fertőzött egy mobileszköz.

Általános használat mellett is lassabb lett a mobileszköz: A korábban gyors rendszer lomhává válik, miközben nem változnak a használati szokások. Előfordulhat az is, hogy a háttérben futó vírus miatt gyorsabban merül le a készülék. Esetleg jó térerőnél is gyengébb a hívás minősége.

Ismeretlen alkalmazás a készüléken: A felhasználó tudta nélkül egyes kártevők további programokat is telepíthetnek a mobileszközre. Ilyenkor mindenképpen törölni kell a feltételezetten fertőzött applikáció mellett a vélhetően a vírus általa telepítetteket is.

Gyanús tranzakciók: Egyes vírusosok például a Google Play-hez tartozó alkalmazásokon belüli vásárlások felületét is megtámadják. Sőt, akár emelt díjas sms-eket is küldhetnek a felhasználó beleegyezése nélkül. Ezért mindig érdemes átnézni a számlákat.

Hirtelen megjelenő hirdetések: Néhány gyártó készülékeitől nem szokatlanok az alkalmazásokban megjelenő hirdetés. Azonban, ha a reklámok olyan applikációkban tűnnek fel, melyeknél korábban nem, az szintén vírus jelenlétére utalhat. Az ilyen hirdetésekre ne kattintsunk rá!

Hozzáférhetetlen fájlok: A Ransomware típusú vírusoknál az alkalmazás megtagadhatja a hozzáférést bizonyos fájlokhoz. Sőt, teljesen ki is zárhatja a felhasználókat a készülékükből. Emiatt nem árt egy-egy Backup létrehozása.

Ne hagyd ki!