Erre figyelj, hogy ne romoljon meg gyorsan a spárga

Itt a spárgaszezon, így érdemes minél többet venni és enni ebből a szezonális zöldségből is. Nem árt azonban ismerni néhány trükköt, amellyel tovább eltartható.

A tavasszal együtt a zsenge, ízletes és színes szezonális zöldségek is megérkeztek, köztük a spárga is. Fehér, lila és zöld változata is létezik, szezonja június végéig tart. Különleges ízvilággal rendelkezik, ám nem csak ezért érdemes fogyasztani. Igen gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, igazi szuperélelmiszernek számít – derült ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) élelmiszerpazarlás ellen küzdő, Maradék nélkül elnevezésű programjában Facebook-posztjából.

spárga
It a spárgaszezon, így érdemes minél többet venni és enni ebből a szezonális zöldségből is. Fotó: Getty Images

Igen kényes zöldségről van szó

A spárga tehát egy ízletes és értékes alapanyag, egy baj azonban mégis van vele: nagyon gyorsan megfonnyad. Ezért az egyik aranyszabály vele kapcsolatban az, hogy csak akkor vedd meg, ha tudod, hogy még frissen – vagy legalábbis rövid időn belül – fel is fogod használni. Ha erre mégsincs lehetőséged, akkor az alábbi praktikák közül választhatsz.

  • Csavard nedves konyharuhába vagy papírtörlőbe, majd tedd a hűtőszekrénybe! Így még 2-3 napig eláll.
  • Tisztítsd meg, enyhén blansírozd, majd fagyaszd le! Így akár 6-8 hónapig is eltartható.

Sokszínűen felhasználható

A spárga egyébként nemcsak párolt köretként állja meg a helyét, hanem igen változatosan felhasználható. Társportálunk, a Nosalty receptjei alapján próbáld ki bátran például a spárgakrémlevest, a langyos spárgasalátát, a baconbe tekert spárgát, a zöldspárgás pitét és a leveles tésztába göngyölt változatot is!

A többi, éppen szezonális zöldségről a Maradék nélkül cikkében olvashatsz bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +27 °C
Minimum: +11 °C

A felhős tiszántúli tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a fátyol- és gomolyfelhők mellett. A Nyugat-Dunántúlon lesz erőteljesebb a gomolyfelhő-képződés, ott számíthatunk a legnagyobb számban záporra, akár felhőszakadással is kísért zivatarra, míg keletebbre kevesebb csapadékgóc várható. A Dunántúlon az északnyugatira forduló szelet délutántól zivataroktól függetlenül is egyre több helyen erős, viharos széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között valószínű, de a nyugati határvidéken ennél kissé hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet. A hét közepéig fronthatásra nem kell az előrejelzés szerint számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra