Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Rózsaszínben látjuk a világot, elrajtolt a Giro d'Italia • feljutottak az elitbe a magyar hokisok • bajnok lett a Real

Eurosport Magyarország

Publikálva 05/05/2024 - 07:12 GMT+2

Elrajtolt a Giro d'Italia, de nem az nyerte az első szakaszt, akire a legtöbben tippeltek; Gironában kikapott a Barcelona, bajnok a Real Madrid a LaLigában; Verstappen nyerte a sprintfutamot Miamiban; a felcsúti vereségével a Kisvárda közelebb került a kieséshez; Marianne Vos nyerte a női Vuelta a Espanát, ahol Vas Blanka a 15. helyen ért célba. Az Eurosport szombati hírei egy helyen!

Ledurrantották Pogačart a Giro nyitószakaszán, Valter Attila egy top 10-es hellyel kezdett

Történelmi győzelemmel jutott fel az elitbe a magyar férfi jégkorong-válogatott - A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán, ezzel ismét feljutott a 16 csapatos elitbe.
Fellázadtak a szurkolók, elzavarnák a ManCity tulajdonosait a francia csapattól - Lassan négy éve a City Football Group része a francia Troyes csapata, a kezdeti sikerek után pedig a klub zsinórban a második idényben zuhanhat egy osztályt. A pénteki meccs végén matematikai esély maradt csupán a bennmaradásra, a helyszínen lévő szurkolók pedig füstbombákat és pirotechnikát dobva a pályára szakították meg a találkozót.
Rejtélyes kérvényt kapott az FIA, idő előtt debütálhat az F1 új csodagyereke - Andrea Kimi Antonelli ugyan még csak 17 éves, de máris a Forma-1 előszobájában versenyez, jövőre pedig a hírek szerint Lewis Hamilton jelenlegi mercedeses ülésére is pályázik. Az is lehet azonban, hogy előbb, már idén bemutatkozik a sorozatban, ehhez viszont az FIA különengedélyére lenne szükség. A napokban be is nyújtott egy kérelmet egy meg nem nevezett csapat.
Van egy szám, ahol eddig nem indulhattak férfiak az olimpián, 45 évesen debütálhat az első Párizsban - Sokszor írunk olyan női sportolókról, akik elsőként mutathatják meg magukat egy férfiak uralta sportágban. Ezúttal azonban fordult a kocka, ha minden a 45 éves Bill May tervei szerint alakul, ő lehet az első férfi az olimpián, aki egy kizárólag nők által űzött sportágban bizonyíthat.

KERÉKPÁR

Pantani, Kubala és egy verhetetlenen focicsapat – miért Torinóból rajtol a Giro? Három kifejezetten érdekes szakasszal kezdődik az idei Giro, de miért Torino lesz a helyszín? A versenyt szervező RCS Sportnak a külföldi rajtokból származó komoly bevétel mellett az évfordulók is fontosak, így Marco Pantani mellett a legendás torinói focicsapatról is szeretnének megemlékezni. Négy szakaszt rendeznek Piemonte régióban, így a Superga és az Oropa kihagyhatatlan volt.
Pogačar úgy jött, mint egy rakéta... de aztán nem lett közhelyes a Giro d'Italia első szakasza. Jhonatan Narváez (INEOS Grenadiers) szakaszgyőzelmét hozta az olasz körverseny nyitószakasza, ami egyből rózsaszín trikót is ért az ecuadori versenyzőnek. Az emelkedőkkel tarkított végjátékban a nagy esélyes Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) több megindulást is bemutatott, de végül a szlovén csak a harmadik helyen zárt. Valter Attila egy 9. hellyel nyitott. Nézzük, miket mondtam a főszereplők a szakasz után.
picture

Tadej Pogačar hozzáállását nem változtatta meg Vingegaard bukása, most csak a Giróra koncentrál - Tadej Pogačar a Giro d'Italia előtt interjút adott az Eurosportnak, amelyben többek között Jonas Vingegaard bukására is kitért. A szlovén szerint az idő a kétszeres Tour-győztes ellen dolgozik, de bízik benne, hogy csúcsformába lendül a versenyre. Pogačar azonban most minden idegszálával a Giróra koncentrál, ahol hatalmas favoritnak számít, bár szerinte sokan megnyerhetik a versenyt.

FOCI

SNOOKER-VB

Ki a legjobb játékos Ronnie O'Sullivan szerint? Az Eurosport megkérdezte Ronnie O'Sullivant (többek között), hogy mondja el, bizonyos témakörökben szerinte ki volt a szezon legjobbja, illetve kik mutatták be a szezon kiemelkedő teljesítményét. Önmagát nyilvánvalóan kivette a pixisből, ami nem lehetett egyszerű, hiszen öt versenyt nyert. Olyannyira korrekt volt, hogy még Shaun Murphyt is dicsérte.
Kyren Wilson a második világbajnoki döntőjében már esélyes lesz - Kyren Wilson legyőzte David Gilbertet a snooker világbajnokság első elődöntőjében, és ezzel bejutott pályafutása második vb-fináléjába. Az első alkalommal négy éve játszott döntőt a Crucible Színházban, de akkor sima vereséget szenvedett Ronnie O'Sullivantől. Akkor nem Wilson volt az esélyes, most viszont ő lesz az.
"Nekifekszem a snookernek" - John Higgins a negyeddöntőben búcsúzott a Crucible Színháztól, 13-8-ra kapott ki Kyren Wilsontól. A 49. születésnapjához közeledő négyszeres világbajnok arról beszélt a kiesése után, hogy a továbbiakban is szeretne ott lenni a világbajnokság főtábláján, és hogy úgy érzi, messze még a visszavonulása.

MÉG TÖBB SPORT

Leclerc a Le Mans 24h-ról: sokáig akarok versenyezni, de nem biztos, hogy az F1-ben - A Ferrari forma-1-es pilótája, Charles Leclerc ismét megerősítette, egy nap mindenképpen ki akarja próbálni magát a Le Mans 24h-n. A monacói versenyző a közeljövőt még biztosan a Forma-1-ben tervezi, de jelenleg nem vágyik egy Fernando Alonsóhoz hasonló pályafutásra, és hosszabb távon inkább az endurance-versenyzés legnagyobb eseménye izgatja a fantáziáját.
Valentino Rossi: nekem iszonyú furcsa a BoP, de ebben a bajnokságban nagyon kell - 25 évet töltött a gyorsasági motorversenyzésben Valentino Rossi, mielőtt belekezdett volna az új kalandba, a sportautó-versenyzés meghódításába. A Doktor egy korábbi interjúban már elmondta, tulajdonképpen a motoros pályafutása legeleje óta tervezte, hogy egy nap az autósportban is kipróbálja magát, de komolyabban csak két éve, 2022-ben kezdett el dolgozni rajta.
Az edzőpáros szerződéshosszabbítása ellen tüntetnek a Veszprém-drukkerek - Demonstrációt szerveznek a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának szurkolói, mert szeretnék megakadályozni, hogy a klubvezetők szerződést hosszabbítsanak Momir Ilic vezetőedzővel és Gulyás Péter másodedzővel.