Élő közvetítésünk az F1-es Miami Nagydíj időmérőjéről

Vágólapra másolva!
Cikkünk folyamatosan frissül
A 2024-es F1-szezon második sprinthétvégéjén a kvalifikáció következik. Max Verstappen ugyan már két alkalommal is nyert a Miami Nagydíj vasárnapi futamán, időmérőt még nem nyert Floridában, így újabb, még nem látott lépésre készül. A legfőbb kihívója a csapattársa mellett a két McLaren és a két Ferrari lehet, szoros kvalifikáció várható.

Kövesse velünk az F1 Miami Nagydíj időmérő edzésének eseményeit!

21:18
2024. május 4.

Verstappen először?

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Miami Nagydíj időmérő edzésének élő közvetítésében! A sprintkvalifikációt és a sprintfutamot is Max Verstappen nyerte, és már két alkalommal győzött a Miami Nagydíj vasárnapi futamán is, de időmérőt még sosem nyert Floridában.

21:20

Két vizsgálat indult a sprintfutam után

Norrist és Magnussent is beidézték a versenyfelügyelők a kaotikus sprintfutam után, a vizsgálatok eredményei egyelőre nem kerültek nyilvánosságra.

21:22

Sorozatban a hetedik jöhet

2022-ben Leclerc, tavaly Pérez nyerte a miami időmérőt, 2023-ban ráadásul Verstappen csak a 9. helyről rajtolt – igaz, a futamon így is nyert. A holland sorozatban a hetedik pole-ját szerezheti a Forma-1-ben, tovább növelve az egyéni csúcsát.

21:29

Rajthelybüntetés

A miami hétvége eddigi hőse, a sprinten negyedikként záró Daniel Ricciardo háromhelyes rajtbüntetést hoz magával Kínából, így hátrébb lesz sorolva a rajtrácson!

21:37

Döntöttek a sprintfutam rajtjánál látottakról

Hamilton, Stroll, Alonso és Norris keveredett bele a rajt után a kalamajkába, végül senki nem kapott érte büntetést. Videó az esetről ITT.

21:55

Ilyenek a körülmények

29 fokos a levegő, 50 fokos az aszfalt hőmérséklete a napsütéses miami délutánban.

21:59

Norris súlyos büntetése

Kiderült, mit kap Norris azért, hogy átsétált a pályán a biztonsági autós fázis során: megrovást és 50 ezer eurós pénzbírságot, amiből 25 ezer felfüggesztett.

22:00

Elindult a Q1

Már többen felsorakoztak a bokszutca végén, amikor elkezdődött a 18 perces első szakasz.

22:04

Ketten várnak még ki

Verstappen és Bottas kivételével mindenki a pályán már, a többség egyelőre puhatolózó körökön, hogy megérezze a körülményeket.

22:06

A két Ferrari az élen

Sainz előnye 24 ezred Leclerc előtt. Verstappen most érkezik a pályára.

22:10

136 ezred Verstappen előnye

Verstappen 1:28,023-as idővel ugrott az élre, Bottas pedig a hatodik helyre lépett előre. Az első gyors körök után Ocon, Magnussen, Albon, Gasly és Csou állnak kieső helyen, de bizonyára még mindenki javítani fog.

22:14

Vihar előtti csend

Pérez, Sainz, Norris a sorrend most az élen, a többség viszont visszatért a bokszba az utolsó Q1-es körök előtt. Sargeant, Gasly, Magnussen, Csou és Albon várja kieső helyről a hajrát.

22:18

19-en a pályán

Pérez kivételével mindenki a pályán, és próbál javítani. Lássuk, kiknek sikerül!

22:20

Meglepetés a kiesők között

Az eddig remeklő Ricciardo nem jutott be a Q2-be, így a rajthelybüntetés miatt csak a mezőny végéről indulhat majd a futamon. Bottas, Sargeant, Magnussen és Csou búcsúzott, a finn továbbjutása 1 századon múlott.

22:25

83 ezred a Red Bullok között

A Q1-et Verstappen 83 ezreddel nyerte Pérez előtt, de úgy, hogy a mexikói már nem próbálkozott a végén. Bottas, Sargeant, Ricciardo, Magnussen és Csou nélkül folytatódik az időmérő, kezdődik a 15 perces Q2!

22:28

Megint felsorakozott a mezőny

Bő két perc után indul ki a mezőny nagy része a pályára a Q2-ben – szinte egyszerre, lassan kigurulva a bokszutcából.

22:31

Magabiztos Red Bull

Verstappen és Pérez használt, a többiek új lágy keverékű gumikon próbálkoznak.

22:34

Hamilton is kieső helyen

A két Ferrari és a két McLaren is megelőzte Verstappent az első Q2-es körével, a holland így is az ötödik helyen áll, míg Pérez a nyolcadik. A két Aston Martin mellett Hamilton, Albon és Ocon áll kieső helyen az első próbálkozások után.

22:38

Jön a Q2 hajrája

Mindenki próbálkozik még, Norris ráadásul közepeseken jött a pályára.

22:41

Megvan, ki jutott be a legjobb tízbe

Hamilton nagyot javítva megmenekült, Alonso azonban kiesett. A spanyol mellett csapattársa, Stroll, valamint Albon és a két Alpine búcsúzott a Q2-ben.

22:44

Ezredek döntöttek

Leclerc 33 ezreddel előzte meg Verstappent a Q2 végén. Stroll továbbjutása 22 ezreden múlott, ennek most Hülkenberg örülhetett.

22:49

A McLaren különleges döntése

Norris megint közepes keverékű gumikkal hajt ki a bokszból. Elindult a 12 perces Q3.

22:53

Az állás az első Q3-as körök után

Verstappen 1:27,241-es idővel vezet, mögötte Leclerc, Sainz, Piastri, Pérez, Norris, Russell, Hamilton, Hülkenberg és Cunoda a sorrend.

23:00

Hamiltonék is kipróbálják Norrisék taktikáját

A két Mercedes is közepesekre váltott, a mezőny már az utolsó Q3-as köreit futja.

23:02

Verstappen idén hatodszor is

Verstappen nem tudott javítani az 1:27,241-es idején, de a többiek is belehibáztak a köreikbe vagy éppen nem javítottak eleget, így a hollandé lett a pole. Mögötte Leclerc, Sainz, Pérez, Norris, Piastri, Russell, Hamilton, Hülkenberg és Cunoda végzett.

23:06

Verstappen első miami pole-ja

Max Verstappen sorozatban az egyéni rekordot jelentő hetedik rajtelsőségét szerezte, egyben először indulhat Floridában a pole pozícióból. A Forma-1-es Miami Nagydíj hétvégéje az 57 körös futammal magyar idő szerint vasárnap 22 órától zárul. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, az értékelésekkel reggel jelentkezünk!