Elbukta a rangadót a Bayern; kiütéssel nyert a Dortmund – videóval

Veszélyben a bajorok második helye a bajnokságban.

Fotó: Getty Images

2024.05.04 17:30Módosítva: 2024.05.04 20:52

A Stuttgart legyőzte a Bayern Münchent, a Borussia Dortmund kiütéssel győzött a német Bundesliga 32. fordulójában.

A Stuttgart jobban kezdett, a Bayern inkább visszahúzódott, az első komolyabb lehetőség a 28. percben Serhou Guirassy előtt adódott, akinek lövését a gólvonalról fejelte ki Eric Dier. A mentés után az angolnak ideiglenesen el kellett hagynia a pályát, a feje csak ezután fájdult meg igazán. Hiszen az átmeneti emberelőnyt kihasználva Deniz Undav indította Leonidas Stergiout, aki megszerezte a hazaiaknak a vezetést. (1–0)

Sokáig nem vezetett a Stuttgart, ugyanis a vendégek a 37. percben kiharcoltak egy büntetőt, amit Harry Kane magabiztosan értékesített, így 1–1-es döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A Bayern a fordulás után sem váltott ritmust, egy-két kontra után veszélyesek voltak a bajorok, ám a befejezéseknél pontatlanok voltak. Sokáig úgy tűnt, hogy döntetlennel végeznek a csapatok, ám a csereként pályára lépő Dzsong a 83. percben egy remek indítás után a kapuba fejelt. (2–1) A csattanó pedig csak ezután jött, egy kontra után Silas elé került a labda, aki nem hibázott ziccerben, és eldöntötte a mérkőzést. (3–1)

Elbukta a rangadót a Bayern, a Stuttgart pedig az eddig is remek szezonját egy második hellyel koronázhatja meg, hiszen az előző szezonban majdnem kieső gárda még második is lehet a jelenlegi szezon végén.

A Borussia Dortmund már az első félidőben lerendezte a lényegi kérdéseket az Augsburg ellen, Youssoufa Moukoko duplázott, közötte Malen talált be, Marco Reus pedig a gólja mellett kiosztott egy asszisztot is. Az ötödiket Nmecha lőtte a második játékrészben, Vargas gólja pedig csak az eredmény kozmetikázására volt elég. (5–1)

Ezzel egy időben a Werder Bremen ikszelt a Borussia Mönchengladbachal, a Wolfsburg pedig a Darmstadt ellen nyert 3–0-ra. Sallai Roland kezdőként 78 percet kapott a Freiburgban, Szalai Attila ellenben a kispadon ülte végig a mérkőzést. Csapatuk gól nélküli döntetlent játszott, így a Köln egyre közelebb a kieséshez.