Újabb dobogós helyezést szerzett Michelisz Norbert

2024.05.04. 14:30
Michelisz Norbert autóversenyző harmadik lett a túraautósok elitkategóriájának számító TCR World Tour idei második versenyhétvégéjének első futamán Marrákesben.

A marokkói pálya több év kihagyás után került vissza a versenynaptárba, de most a korábbiakhoz képest egy rövidített, mindössze hat kanyarból álló vonalvezetését használta a mezőny.

Az első fordulóban Michelisz Norbert és a Hyundai is jól ment, így a dél-koreai márka autói kapták a legnagyobb ballasztot erre a hétvégére, hogy kiegyenlítsék az erőviszonyokat. A magyar pilóta így is gyors volt, a hamradik rajtkockát szerezte meg az időmérőn.

Az első futamon a két Lynk & Co maradt az élen a rajt után, amit egy nem túl izgalmas vonatozás követett, a Hyundaiok árnyékként követték az Ehrlacher, Urrutia párost a marokkói pályán, ahol nagyon nehéz előzni.

Michelisz harmadikként ért célba, ami a harmadik rajthellyel párosítva összesen 30 pontot ért neki. Az összetett pontversenyt 91 egységgel vezeti, előnye viszont csak kilenc pont a második helyen álló Yann Ehrlacherrel szemben, írja a Racingline.hu.

A második futamra szintén szombaton kerül sor, magyar idő szerint 16:30-tól. Michelisz a 8. helyről rugaszkodhat el a fordított rajtrács miatt. A második futamot a Sport2 adja élőben Magyarországon.

Mint arról korábban beszámoltunk, a Sport TV megszerezte a Kumho FIA TCR World Tour exkluzív közvetítési jogait Magyarországon, így ebben a szezonban a csatorna adja Michelisz összes futamát idehaza.

Frissítés: Michelisz a második futamon rajtbalesetbe keveredett, aminek következtében megsérült az autója, és csak a 11. helyen ért célba. A pontelőnyét azonban így is növelni tudta kilencről tizenegyre, mert műszaki gondok miatt Ehrlacher célba sem ért.