eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
A road signs indicating from 120 to 130 as the speed limit
Nyitókép: Yauheni Kazlou/Getty Images

Jobb, ha tud ezekről a rendőrségi magyarázatokról

Laza, a hivatalos szakszavakat nélkülöző stílusban válaszolnak rendőrök számos lényeges kérdésre a népszerű videómegosztó platformon, ahol a legfontosabb közlekedési szabályokat, előírásokat is ismertetik.

Hozzászokhattunk, hogy a legtöbb rendőrségi beszámoló tartalmaz a szakzsargonban használt szavakat, kifejezéseket. Ezt a szokást némileg felülírva az utóbbi időben a rendőrség úgy döntött, hogy a TikTokon lazább stílusban válaszol a különböző szituációkban felmerülő kérdésekre.

Az alábbi videóban például egy rendőr több olyan kérdésre ad frappáns, rövid válaszokat, amelyek számos autósban megfogalmazódhatnak. A hasznos információkat tartalmazó felvételt a vezess.hu szúrta ki.

@hungarian_police #brfk #nekedbe #fyp #foryou #policia #cop #bluelivesmatter #tactical #polizei #rendorseg #police #hivatas #felkapott #tranding #magyarrendőrség ♬ The Last of Us (Remix) - 林怿

A videóból többek közt kiderül, hogy a gyerekek utaztatásánál hány éves korig és milyen magasságig kell ülésmagasítót használni, szabhat-e ki bírságot az a rendőr, aki épp nincs szolgálatban, mit csinál az igazoltató rendőr, ha mindent rendben talál, illetve arra a kérdésre is választ kapunk, hogy megéri-e 50-es táblánál 110 km/órával menni?

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×