A románok elleni vereség és a bohócozás után legyőzte az olaszokat a férfi hokiválogatott

2024. május 3. – 23:00

Másolás

Vágólapra másolva

A szerdai, Románia elleni 2-1-es vereség, és Galló Vilmos ezt követő, a Magyar Jégkorong Szövetségig (MJSZ) eljutó bohócozása, valamint az öltözői problémák ellenére pénteken hosszabbításban győzött 3-2-re az olaszok ellen a magyar férfi hokiválogatott a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon, így szombaton derülhet majd ki, hogy a magyar csapat feljut-e a 16-os elitbe – írja az MTI.

A végig rendkívül parázs, sok egymás elleni agresszióval zajló meccset az olaszok kezdték jobban, a második harmadban mégis a magyarok szerezték meg a vezetést, erre azonban hamar érkezett is a válasz. Az utolsó harmadban aztán megint a magyar csapat szerzett vezetést, de bő egy perc után megint egyenlítettek az olaszok. Újabb gól nem esett, így következett a hirtelen halál, ahol Bálizs többször is bravúrral védett, majd végül Hári passzából szerezte meg a győztes gólt Varga Balázs.

A két másik pénteki meccsen a szlovének simán, 3-1-re verték Japánt, Románia pedig 3-2-re győzte le a koreaiakat. Ezzel jelenleg a szlovének már biztos feljutók, a három meccset megnyerő magyarok nyolc ponttal állnak a második helyen, a románok és az olaszok pedig 6-6 ponttal állnak mögöttük. A feljutás így szombaton dőlhet majd el, a magyar csapatnak pedig nem lesz könnyű dolga, ha nem akar számolgatni, mert az utolsó meccsen pont a szlovénekkel játszanak majd.