Úttörő küldetést indított a keleti nagyhatalom - Átformálnák az eddigi ismereteket az égitestről
Gazdaság

Úttörő küldetést indított a keleti nagyhatalom - Átformálnák az eddigi ismereteket az égitestről

Portfolio
Kína úttörő küldetést indított a Csang'e 6 űrszondával, amelynek célja, hogy a Hold eddig kevéssé kutatott túlsó oldaláról gyűjtsön mintákat. A mintagyűjtés célja, hogy elősegítse a tudományos közösség ismeretanyagának bővülését a Hold geológiájáról és annak különbségeiről a Földhöz közelebbi oldalhoz képest - írta a South China Morning Post.

Kína újabb jelentős lépést tett a holdkutatás terén a Csang'e 6 űrszonda indításával, amelynek célja a Hold túlsó oldaláról származó minták gyűjtése és visszaszállítása a Földre. Az űrszonda pénteken sikeresen felszállt a Hajnan-szigeten található Vencsang műholdindító központból. A küldetés irányítói röviddel az indítás után megerősítették, hogy a Csang'e 6 az előre meghatározott pályára állt. A misszió során az űrszonda 53 napot lesz úton, célba véve a Hold déli pólusán található Aitken medencét. A tervek szerint 2 kg talaj- és kőzetmintát gyűjt majd össze részletes elemzés céljából.

A Csang'e 6 küldetés előzménye a Csang'e 5 misszió volt, amely 2020-ban már sikeresen hozott vissza mintákat a Hold közeli oldaláról. Az űrszonda négy részből áll: egy keringőegységből, egy leszállóegységből, egy felemelkedőegységből és egy visszatérő modulból.

A leszállás után begyűjtött minták visszaszállítása komplex folyamatot igényel, amely során az űreszközök több lépésben válnak szét és újraegyesülnek.

A tudományos közösség nagy érdeklődéssel figyeli ezt a küldetést, hiszen az SPA-medence geológiailag rendkívül értékes terület. A hely bazaltokat tartalmazhat, amelyek elemzése fontos információkkal szolgálhat arra vonatkozóan, hogy miért olyan eltérő a Hold két oldala. A Csang'e 6 nem csak Kínai eszközöket visz magával; nemzetközi tudományos műszereket is szállít. Ilyen például a francia DORN berendezés radon gáz detektálására vagy az Európai Űrügynökség által támogatott NILS berendezés elektrosztatikus vizsgálataira.

A CNSA bejelentette, hogy az összegyűjtött minták egy része nemzetközi kutatók rendelkezésére áll majd. Ez lehetőséget nyújt arra, hogy globális szinten is mélyebb betekintést nyerjenek a Hold geológiájába és történetébe. Az elkövetkező hetekben világossá válik majd, hogy mit fedez fel pontosan ez az ambiciózus küldetés.

A tudósok reményei szerint új megértést nyerhetünk majd arról, hogyan alakult ki és fejlődött tovább ez az égitest.

Címlapkép forrása: Getty Images

Ricardo

Öröm van

Megjelent idehaza Carl Menger A közgazdaságtan alapelvei című 1871-es klasszikus műve. Tolle, lege!

Kasza Elliott-tal

3M Company

Nemrég írtam a Solventumról, levált az MMM-ről és áprilisban a tőzsdére ment. Minden MMM részvényes a 4 részvénye után kapott egy SOLV részvényt. Ez eddig nagyon szép, azonban 05.14-én MM

Tematikus PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nesze neked, ötéves szuperállampapír: tízmilliárdokat buktak a magyarok az értelmetlenné vált befektetésen
Financial IT 2024
2024. június 11.
Portfolio Property X 2024
2024. május 29.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
Portfolio AgroFood 2024
2024. május 22.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Infostart.hu Infostart.hu

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Ez is érdekelhet
lítium bánya