Átadják a stafétát az iWiW garázscégéből komoly vállalattá nőtt Virgo vezetői

Átadják a stafétát az iWiW garázscégéből komoly vállalattá nőtt Virgo vezetői
A Virgo Systems tulajdonos-vezetői, Gordon Ákos és Laczkovich Bence bejelentették a vállalat Néprajzi Múzeumban megrendezett partner eseményén: hátralépnek és átadják a cég vezetését Tarnavölgyi Gábornak, korábbi üzletfejlesztési igazgatónak.

A 2024. év eleje óta hatályos tulajdonosi döntés értelmében a Virgo Systems cégvezetői feladatait Tarnavölgyi Gábor, korábbi üzletfejlesztési igazgató veszi át. A tulajdonos-vezetők: Gordon Ákos és Laczkovich Bence a vállalat 2024 áprilisában, a Néprajzi Múzeumban tartott eseményén jelentették be a menedzsmentben történő változást. Hozzátették: az operatív cégvezetésből a háttérbe húzódnak ugyan, de a továbbiakban board tagként, kiemelt ügyfélkapcsolati frontokon és stratégiai oldalról támogatják a vállalatot.

Az ezredforduló évében alapított, közel negyedévszázados Virgo Systems tipikus garázscégként indult egy belvárosi lakásban, egy programozó-informatikus hallgatókból álló baráti társaságból. A Virgo mára egy 2 milliárd forintot meghaladó árbevételű, közel 100 főt foglalkoztató, budapesti és veszprémi irodát működtető, mind szaktudásban mint gazdasági szereplőként jelentős szoftverfejlesztő vállalattá nőtte ki magát.

“A Virgo valóban nagyon szép fejlődésen ment keresztül, és ma már elmondható rólunk, hogy mind szakmailag, mind pedig IT piaci szereplőként is erős, látható vállalat vagyunk. Ha ma megkérdezi valaki tőlem, hogy ez mit is jelent pontosan, hol tart ma a Virgo, akkor magabiztosan azt tudom mondani, hogy a magyar piacgazdaság jelentős szektoraiban, úgy mint pénzügy, logisztika, e-kereskedelem, telko, média, egészségügy, működő piacvezető cégek technológiai partnerei vagyunk. Emellett elindult egy nemzetközi együttműködés is, partneri megállapodást kötöttünk egy finn céggel, IT kompetencia központot építünk fel számukra Budapesten” - fejtette ki Tarnavölgyi Gábor a Virgo partnerei számára, a Néprajzi Múzeumban rendezett eseményen.

Tarnavölgyi Gábor 2019-ben csatlakozott a vállalathoz és 2022 januárjától vált a menedzsment tagjává. Vezetése alatt erősödött meg a Virgo nagyvállalati üzletága, és bővült tovább szolgáltatásainak köre.

Mint cégvezető, 2 éves ciklusú stratégiákban gondolkodik, tervei között szerepel a már megkezdett szervezeti átalakítás befejezése. Deklarált célja a stabil növekedés biztosítása és hogy a Virgo a hazai IT piac egyik legismertebb brandjévé váljon.

Az újonnan kinevezett cégvezető azt is megosztotta a hallgatósággal, hogy a Virgo két értékre építkezik: a stabilitásra és a rugalmasságra, amik bár elcsépelt, üres szavaknak tűnhetnek, de pont emiatt manapság aranyat érnek, ha valós, a vállalati működés minden szintjén tetten érhető értékekként vannak jelen. A munkavállalók és a partnerek irányába egyaránt. Ez a két érték adja meg a Virgo-t jellemző megbízhatóságot és emberséget, amelyet a külső és belső visszajelzések is egybehangzóan visszatükröznek a vezetés számára.

“Sokan választják a specialista szerepet. Egy domain mellett voksolnak. De a Virgo nem ezt az utat választja. A szakma iránti szenvedélyünk nem elégszik meg egy területtel. Nálunk az e-commerce, fintech, Java, design, frontend kéz a kézben jár, és egymás mellett fejlődik. Ez a Virgo múltja, jelene és jövője. Ez a mi utunk” - tette hozzá beszédében a Virgo új cégvezetője, Tarnavölgyi Gábor.

Néhány példa a Virgo-t az elmúlt pár évben megbízó nagyvállalatok és projektek közül, a teljesség igénye nélkül: UX/UI tervezés, webshop kialakítás, mobilapp design és CMS a Yettel számára; a kasszarendszerhez kapcsolódó design feladatok a Burger Kingnek; teljes körű e-commerce megoldás az Euronics-nek; marketing tervező eszköz a DM, egyedi fejlesztés a Számlázz.hu számára; mobilapp a Magyar Államkincstárnak; szavazó appok az RTL Klub-nak. A DPDgroup It Solutions Hungary részére, akikkel stratégiai partnerségben állnak, a “Lost and Found” elnevezésű projektben, külföldi partnerekkel együttműködve, egy integrációs alkalmazást fejlesztettek, amely összeköti a mesterséges intelligenciával támogatott elveszett és megtalált csomag eseteket az ügyfélszolgálattal és a mindennapi operációval.

A többi már történelem…

A Virgo egy gimnáziumi baráti társaságból született: Gordon Ákos, Petrovics Péter és Szantner Attila mindhárman programozó-informatikusnak tanultak, amikor egy belvárosi lakásból 2000 szeptemberében útjára indították a céget.

A kezdeti évek kiemelkedő projektjei: a máig használatos Integrált Posta Hálózat, az OTP Bank hitel akta kezelő rendszerének fejlesztésében való közreműködés, a MATÁV online tudakozó már teljesen önálló fejlesztése; valamint a legismertebb Virgo sztori, amely az X és Y generációsok szívét mind a mai napig megdobogtatja: az iWiW. A 2002-ben életre hívott magyar közösségi oldal a csúcsot 2010 februárjában érte el, ekkor 4,5 millióan voltak fent, napi 1,46 millió egyedi látogatót és 3,3 millió oldalletöltést ért el.

Az egyre tapasztaltabb és növekvő fejlesztő csapat sorra kapta a nagyvállalati megbízásokat a legkülönfélébb szektorokból. A banki, telekommunikációs és a közszféra nagyvállalatai, szervezetei számára fejlesztett háttérrendszerek, digitális szolgáltatások fejlesztésével folytatódott a Virgo-sztori és tart mind a mai napig.

A Virgo első igazán nagy e-commerce megbízása az időszak legnagyobb forgalmú hazai e-kereskedője, az Extreme Digital webshopjának megújítása volt 2016-ban.

2022-től bővítette a vállalat szolgáltatásait az ICS (IT Consulting Services) lábbal, amelyben IT erőforrás management tapasztalatát teszi elérhetővé partnerei számára, arra a munkaerőpiaci problémára reagálva, miszerint számos társaság digitális fejlődését veti vissza a képzett IT szakemberek hiánya. Speciális igények vagy rövid határidős feladatok esetén akár komplett csapatot állítanak össze.

 

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!



Címkék: Virgo, iwiw