A válogatott szövetségi kapitánya megoldhatja az őt lebohócozó játékosa problémáját

2024.05.03. 11:34
A magyar jégkorong-válogatott péntek délelőtti jeges edzése alapján Galló Vilmos változatlanul Nemes Mártonnal és Sárpátki Tamással szerepel majd egy támadósorban a házigazda olaszok ellen 19.30-kor kezdődő sorsdöntő mérkőzésen a bolzanói divízió I/A világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában, ugyanakkor a jelek szerint a korábbival ellentétben a szakvezető számít rá emberelőnyben is.

Don MacAdam szövetségi kapitány a találkozó előtti félórás átmozgató tréningen az első két találkozón alkalmazott támadósorokat játszatta. Hiányzott viszont a hátvéd Fejes Nándor, aki a románok ellen szenvedett sérülést, és a tornán már nem játszhat.

Galló az edzésen látottak alapján Nemessel és Sárpátkival lesz egy sorban, és a tréning második felében gyakorolt emberelőnyös játéknál is azt a mezt viselte, amelyet a második számú létszámfölényes brigád – számolt be a fejleményekről az MTI tudósítója.

Galló szerdán, a románok elleni 2–1-es vereség után bohócnak nevezte a szövetségi kapitányt, és kritizálta, amiért szerinte nem megfelelő társakkal teszi össze, és kihagyta az emberelőnyös ötösből is. A svéd Linköpingtől a finn KooKoohoz nyáron átigazoló támadó a japánok elleni 3–1-es és a dél-koreaiak elleni 6–2-es siker alkalmával Nemes Mártonnal és Sárpátki Tamással volt egy sorban, a harmadik–negyedik számúban.

A románok ellen – amikor Sofron István eltiltás miatt nem szerepelhetett – a szövetségi kapitány megkeverte a támadótriókat és a védőpárokat is. Ekkor Galló és Sárpátki az eredetileg hátvédposzton szereplő, pályafutása korábbi szakaszában csatárként is bevethető Szabó Bencét kapta társnak.

A jelenleg legmagasabban jegyzett magyar hokis – aki csütörtökön nyilvánosan kért bocsánatot megnyilvánulásáért – az eddigi három bolzanói összecsapáson egyetlen pontot szerzett: a japánok elleni üres kapus találatnál maga is betalálhatott volna, azonban önzetlenül Hári Jánossal lövetett gólt.

Az olaszok elleni esti mérkőzésen akár a magyar feljutás is eldőlhet. Ehhez szükség van a három pontra, a szlovénoknak le kell győzniük Japánt, míg a Koreai Köztársaság–Románia-összecsapásnak hosszabbításban kell eldőlnie.

A napi program

• Koreai Köztársaság–Románia 12.30
  • Szlovénia–Japán 16.00
  • Olaszország–Magyarország 19.30

Az állás: 1. Magyarország és Szlovénia 6–6 pont (10–5), 3. Olaszország 5, 4. Japán 4, 5. Koreai Köztársaság 3 (9–12), 6. Románia 3 (4–13)

Az első két helyezett jut fel a 16-os elitbe, az utolsó kiesik a divízió I/B-be.