14 °C Budapest
back view of buyers raising hands to auctioneer during auction

Idén tavasszal is árverést rendez a BÁV ART: sokmilliós művek is kalapács alá kerülnek

2024. május 2. 23:31

Idén tavasszal is izgalmas árveréssel várja a művészet szerelmeseit a BÁV ART – olvasható az aukciósház közleményében. Az aukciós tételek között szerepel Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész 1990-ben készült Előérzet című alkotása 36 millió forintos kikiáltási áron. A közelmúlt történelmét a nemrég elhunyt Sólyom László hivatali szobájából származó teljes bútorzat idézi meg. Az eseménynek a MOM Kulturális Központ Kupolaterme ad majd otthont.

A BÁV ART szakértői a legnagyobb hozzáértéssel válogatták össze az árverésre bocsátott közel 600 különlegességet, garantálva ezzel a kiváló minőséget és változatosságot. A katalógusban található tételek között igazi művelődéstörténeti ritkaságok is szerepelnek, széles választási lehetőséget kínálva gyűjtőknek és befektetőknek egyaránt.

Az árverés első napján 227 óra, ékszer és ezüstműtárgy kerül bemutatásra. Az egyik kiemelkedő darab egy 17. századi Memmingenben készült tűzaranyozott ezüst fedeles pohár, melyen HF és VO monogramokkal nemesi családi címer található. Továbbá az ékszerek között egy különböző nagyságú régi és achtkant csiszolású briliánsokkal díszített art deco arany női szelence vonhatja magára a legnagyobb figyelmet.

A második napon a fókusz a klasszikus és kortárs festményeken, bútorokon és műtárgyakon lesz. A közel 600 tételes katalógusban 175 festmény található, köztük a 36 millió forintos kikiáltási áron jegyzett Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész 1990-ben készült Előérzet című alkotása, amely akár programműnek is tekinthető. A kép „lágy hullámvonalai”, „gomolygó” részletei, „gubancai” egyfelől érzéki jelleggel bírnak, ugyanakkor magukban hordozzák a másként tapasztalás, a rendszer nélküli szellemi kalandozás vágyát is. A néhai köztársasági elnök, Sólyom László hivatali szobájából származó bútorok valódi ritkaságnak számítanak a gyűjtők körében. Ez a páratlan kollekció így lehetőséget nyújt arra, hogy betekintést nyerjünk a közelmúlt történelmének egy ikonikus részletébe.

Az árverésre kerülő összes tételt május 4-12. között (minden nap 10:00–18:00 között) lehet személyesen megtekinteni a BÁV ART Aukciósház és Galériában (1055 Budapest, Szent István krt. 3.), az árverés pedig május 14-én és 15-én (mindkét nap 18 órától) a MOM Kulturális Központ Kupolatermében kerül megrendezésre. A vételi, vagy telefonos megbízásokat előzetesen is leadhatják az Aukciósházban, a digitális katalógust pedig a honlapon böngészhetik. Online licitálásra és az árverés képernyőn történő követésére az aukciósház portálján van lehetőség.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Ez a superfood lehet a foci Eb nagy slágere (x)

Méltó ellenfele lehet a mogyoró-nachos-ropi sörkorcsolya triónak a kézműves sörfőzdék gyártási melléktermékéből készülő újfajta ropogtatnivaló.

Farmról az asztalra: így segítheti ez az üzleti modell a kisgazdaságokat

A CSA, azaz a közösség által támogatott mezőgazdasági modell hazánkban egyelőre alig ismert, pedig Nyugat-Európában és az amerikai földrészen egyre elterjedtebb.

Páratlan fotó dokumentációval illusztrált napló került elő a Don-kanyarból (x)

Hadtörténeti kuriózum lehet az a 120 darab színes, jó minőségben retusált és digitalizált, publikálás előtt álló felvétel, amely 45 év lappangás után került elő.

Itt a díjnyertes fiatal vállalkozó újabb nagy dobása (X)

Az egyik legígéretesebb hazai technológiai startup által most piacra dobott okos gyűrű lehetővé teszi, hogy egyetlen érintéssel bármilyen infót megosszunk magunkról új ismerősünkkel.

Erről ne maradj le!
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
Itt a Pénzcentrum App!
Clickbait-mentes címek és egyéb extrák a Pénzcentrum mobilapplikációban!
Most nem
Letöltöm