A Roma sem tudta megállítani a Leverkusent; a Marseille ikszelt az Atalantával

Florian Wirtz szerezte a találkozó első gólját.

Fotó: Getty Images

2024.05.02 22:58Módosítva: 2024.05.04 22:23

Az AS Roma sem tudta legyőzni a Bayer Leverkusent, Xabi Alonso csapata 2–0-ra győzött, míg az Európa-liga másik elődöntőjében a Marseille hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Liverpoolt búcsúztató Atalantával.

Az AS Roma kísérelte meg legyőzni a Bayer Leverkusent, amely együttest közel lehetetlen volt két vállra fektetni a mostani szezonban. Fontos kiemelni, hogy tavaly éppen az Európa-ligában találkozott a két együttes, akkor a José Mourinho vezette Roma jutott tovább.

Azóta sok minden megváltozott, a Leverkusen már német bajnokként, a rómaiak pedig Daniele De Rossi irányításával érkeztek az elődöntő első felvonására. Tapogatóztak a csapatok a mérkőzés elején, a 21. percben Romelu Lukaku a kapufára fejelt, ami után egyből Jeremie Frimpong hibázott ziccerben.

Majd a 28. percben a rómaiak hátvédje, Rick Karsdorp túl röviden passzolta haza a labdát, amelyre le is csapott Alejandro Grimaldo, és a spanyol passzából Florian Wirtz meg is szerezte a vezetést. (0–1) A játékrész végén Lorenzo Pellegrini járt közel az egyenlítéshez, ám távoli kísérlete a kapu mellett süvített el.

Több helyzetet a fordulás után sem tudott kidolgozni a Roma, a németek birtokolták kicsivel többet a labdát, de jóval több helyzetet alakítottak ki, aminek a 73. percben meg is lett az eredménye. Robert Andrich huszonöt méterről talált be Svilar kapujába, a szerb kapus is csak tehetetlenül nézte, ahogy elszáll felette a labda. (0–2)

A cserék vittek némi színt a fővárosiak játékába, de a szépítés nem sikerült, így kétgólos előnnyel utazik haza a Leverkusen, a Roma dolga pedig nagyon nehéz lesz, ha a jelenlegi szezonban is döntőt akar játszani.

Az Atalanta remek formában érkezett Franciaországba, hiszen a bergamói alakulat bejutott az Olasz Kupa-döntőjébe, a bajnokságban is még harcban van a BL-helyekért, valamint az előző körben a Szoboszlaival felálló Liverpoolt búcsúztatták.

A Marseille szezonja hazai porondon inkább csalódás, sem mint sikertörténet, csupán a hetedik helyen állnak, viszont az európai kupaporondon remekeltek a franciák. A párharc első gólját Gianluca Scamacca szerezte rögtön a 11. percben, amire nem sokkal később Mbemba válaszolt, döntetlennel vonultak a csapatok a szünetre. (1–1)

Érezhetően megfogta Gasperini csapatát a bekapott gól, de arra talán kevesen számítottak, hogy a franciák játszanak majd fölényben a fordulás után is. Az Atalanta a második játékrészben összesen négyszer lőtt kapura, de benne lehet a pakliban, hogy pusztán el akarták kerülni azt, hogy hátrányba kerüljenek.

A Marseille valamivel közelebb járt a vezetés megszerzéséhez, de a csapatok az olaszországi visszavágóra hagyták a döntést. (1–1)