Élő:
Vágólapra másolva!
Csütörtök este pótolt meccsen lépett pályára a Tottenham a Chelsea ellen, és meglepetésre simán, 2-0-ra nyert Mauricio Pochettino csapata.

A Tottenham csütörtökön pótolta a Chelsea elleni, Ligakupa-döntő miatt a 26. fordulóból elhalasztott találkozóját. Egyik csapat sem várta túl jó formában a meccset, ugyanis a Tottenham az Arsenal és a Newcastle elleni vereség után, a Chelsea pedig az Aston villa elleni 2-2-es döntetlen és az Arsenal elleni megalázó 0-5 után várta a csütörtöki meccset.

A Tottenham a Vicario - Porro, Romero, Van de ven, Royal - Sarr, Bissouma, Johnson - Kulusveski, Szon, Richarlison összeállításban kezdett, a túloldalon pedig Petrovic - Gilchrist, Chalobah, Badiashile, Cucurella - Caicedo, Gallagher, Madueke - Palmer, Mudrik, Jackson volt a kezdőcsapat.

A Chelsea hamar helyzetbe került a meccsen, Nicolas Jackson már átemelte a labdát Guglielmo Vicario kapus fölött, de érkezett Micky van de Ven, aki a gólvonal elől vágta ki a labdát egy önfeláldozó mozdulattal.

A 24. percben már mindenki tehetetlen volt, amikor Trevoh Chalobah érkezett egy szabadrúgás utáni beadásra és a kapuba fejelt. A VAR sokáig dolgozott, de végül nem vették el a gólt.

Trevoh Chalobah szerezte az első gólt, meglepően könnyen nyert a Chelsea
Fotó: Glyn KIRK / AFP

Félidőben a hazaiak vezettek, ami sok jót nem jelentett a Spursnek, ugyanis a Chelsea utolsó 23 Premier League-meccsén nem kapott ki, amikor félidőben vezetett.

A második félidőben újabb gólt szerzett a Chelsea. Cole Palmer csodálatos szabadrúgása a lécről a gólvonal elé vágódott, majd érkezett Nicolas Jackson, aki egy ívelt fejessel a kapuba bólintott. Az eredmény később már nem változott, 2-0-ra nyert a Chelsea, mely így megelőzte a West Ham csapatát.

A Tottenham a vereség után az ötödik helyen áll és egyre reménytelenebb a helyzete a BL-indulással kapcsolatban, míg a Chelsea feljött a nyolcadik helyre.