Thomas Müller majdnem utolérte Xavit

Ha bejut a Bayern a döntőbe, megdőlhet a rekord

Thomas Müller 150. alkalommal lépett pályára a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Bayern München színeiben, és már csak a spanyol Xavi van előtte, aki 151-szer szerepelt BL-meccsen az FC Barcelona játékosaként.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) a kedd-szerdai BL-elődöntős mérkőzéseket elemző anyagában kiemelte, hogy a Bayern német csatára a harmadik az első számú európai futballsorozat históriájában Xavi (a Barca jelenlegi edzője) és a Real Madrid korábbi kapusa, Iker Casillas (150) után, aki egyetlen klub színeiben érte el ezt a határt.

Az elődöntő első meccsén a Reallal kedd este odahaza 2-2-re végzett Bayern második gólját szerző angol támadó, Harry Kane ebben a szezonban csapata 11 BL-góljában vállalt szerepet: nyolc találat jegyzése mellett három gólpasszt is adott.

A madridiaknál duplázó brazil csatár, Vinícius Júnior a legutóbbi három BL-idényben együttesen harminc Real-gólnak volt részese: 15-öt maga szerzett, emellett 15 gólpassza volt, amivel e mutatóban a legjobb.

A 2-2 azt is jelentette, hogy a spanyol királyi alakulat olasz vezetőedzője, Carlo Ancelotti veretlen maradt szakvezetőként a Bayern ellen, mérlege 6 győzelem és 3 döntetlen.

A másik elődöntős párharcot érintve, amelynek szerda esti nyitányán vendéglátóként a Borussia Dortmund 1-0-ra legyűrte a Paris Saint-Germaint, az IFFHS azt emelte ki, hogy a német együttes immár 11 meccs óta veretlen hazai pályán a BL-ben (7 győzelem és 4 döntetlen). Ez története leghosszabb ilyen szériája a legrangosabb európai kupasorozatban, összességében pedig a negyedik a vonatkozó listán a Manchester City (31), a Bayern München (15) és a Real Madrid (12) után.

(fotó: facebook/Bayern München)