Szexizmus-e az, ha előre engednek az ajtón? Szél Dávid pszichológussal a toxikus maszkulinitásról beszélgettünk

A Femina Dilemma podcastjének legújabb részében szó esett a férfiség és férfiasság különbségéről, a nemi egyenlőtlenségekről és a toxikus maszkulinitás jelenségéről.

Toxikus maszkulinitás Dilemma Podcast
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Femina.hu podcastjében tíz részen keresztül népszerű, mégis megosztó témákat boncolgatunk Pintér Ada műsorvezetővel, az adott téma szakértőjével és egy Femina-munkatárssal. A legfrissebb adásban többek között a toxikus maszkulinitásról, a férfiközpontú társadalomról és a szexizmusról dilemmáztunk.

A férfiasság fogalma kultúránként és korszakonként változó. Míg régen a rózsaszín kifejezetten maszkulin szín volt, sokáig ferde szemmel néztek egy olyan pasira, akin pink póló van. Bár a társadalom egyre rugalmasabb a nemi szerepekkel kapcsolatban, még mindig rengeteg megbélyegzés éri azt, aki letér a korábban a nemének kijelölt útról.

Dilemma Podcast - Toxikus maszkulinitás

De mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Me too mozgalomhoz? Mi az az ambivalens szexizmus? Ki az az Andrew Tate, és mi köze a toxikus maszkulinitáshoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért férfias személyiségű nők kerülnek inkább vezetői pozícióba? Hogyan lehet gendertudatosan nevelni a gyerekeinket úgy, hogy közben ne zavarjuk össze őket? 

A Femina Dilemma podcastjében ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kerestük a választ Szél Dávid pszichológussal, Leszkovszki Máté újságíróval és Pintér Ada műsorvezetővel.

(Cover-fotó: Femina)

Ezt is szeretjük