»
Öt góllal kikapott az Aalborgtól és kiesett a BL-ből a Veszprém

A negyeddöntő jelentette a végállomást (Fotó: handballveszprem.hu)

2024.05.01 20:30Módosítva: 2024.05.01 20:36

Jó veszprémi kezdés után hamar átvette az irányítást a házigazda Aalborg, amely 33–28-as győzelmet aratott a BL-negyeddöntő visszavágóján, összesítésben pedig 64–60-nal kvalifikálta magát a júniusi négyes döntőbe.

A hihetetlenül izgalmas odavágón a Telekom Veszprém Omar Jahja dudaszó pillanatában szerzett góljával 32–31-re legyőzte az Aalborgot a BL-negyeddöntőben. A veszprémiek így egygólos előnyben utazhattak a dániai visszavágóra.

Az ellenfél a Ribe-Esbjerg ellen hétvégén döntetlent játszott, míg Momir Ilic csapata pihenhetett, ugyanis már korábban letudták az eredetileg ekkorra beütemezett FTC elleni bajnokit.

Jehia el-Dera és Bjarki Már Elísson góljával indult a mérkőzés, melyre Thomas Arnoldsen tudott válaszolni. Niklas Landin kivédte Mikita Vailupau hetesét, majd gyors gólváltások után a 7. percre két góllal ellépett a Veszprém. Ezt követően Elísson 3–6-ra módosította az állást. Omar Jahja találata után viszont az Aalborg percei jöttek, és a 14. percben átvették a vezetést, 8–7.

Vailupau második góljára két újabb Aalborg-találat következett, Momir Ilic a kétgólos hátrányban első ízben időt kért. Egyelőre azonban nem sikerült közelebb zárkózni, sőt, Mads Hangaard a 21. percben 13–10-re alakította az állást. A félidő ezen szakaszára már egyre kevesebb gyors gól jutott, a hazaiak pedig egyre inkább uralták a játékot.

Négy és fél perc veszprémi gólcsend után Lukas Sandell volt eredményes, majd egy percre rá ismét betalált, de ekkor már 16-nál járt a dán csapat. Végül 18–14-nél vonultak félidőre a felek.

Az első tíz percben négy-négy gólt szerzett a két csapat, Hangaard megszerezte kilencedik, Vailupau pedig a hetedik gólját. A 41. percben Hugo Remili volt eredményes, 22–19. Mikkel Hansen találata után Jahja két hetest is értékesített, de az immáron nyolcgólos Thomas Arnoldsen visszaállította a háromgólos különbséget.

A következő négy veszprémi gólra egyaránt válaszoltak a házigazdák egy-egy találattal, 28–25. Sebastian Barthold gólja után veszprémi időkérés jött. Vailupau tizedszer is eredményes volt a tizenkettedik gólját jegyző Hangaard után az 53. percben, de továbbra sem tudtak faragni a hátrányon. 30–27-nél kezdődött meg az utolsó öt perc.

Mint szinte mindig, úgy Agustin Casado góljára is volt reakció, az ellenállhatatlan Hangaard révén. Az 59. percben Hansen hetesből talált be, majd Simon Hald állította be a 33–28-as végeredményt.

Az Aalborg megérdemelten jutott be a final fourba, miután öt góllal megnyerte a visszavágót, összesítésben pedig 64–60-as győzelmet aratott.

A Veszprém tizenegy győztes mérkőzés után szenvedett vereséget.

Ma este 20:45-kor a Magdeburg és a Kielce lép pályára a négyes döntőért, csütörtökön 18:45-kor a Kiel és a Montpellier – az Aalborg vár az itt továbbjutóra –, 20:45-kor pedig a Barcelona és a PSG visszavágója jön.

A kölni négyes döntőt június 8-án és 9-én rendezik.