Kikapott a románoktól a magyar hokiválogatott, a csapat egyik játékosa bohócnak nevezte a szövetségi kapitányt

2024. május 1. – 15:36

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

2-1-re kikapott Romániától a magyar jégkorong-válogatott a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon szerdán. A románok ötvenegy másodperccel a meccs vége előtt lőtték be a győztes gólt. A mérkőzés utáni nyilatkozatában a magyar csapat játékosa, Galló Vilmos bohócnak nevezte Don MacAdam szövetségi kapitányt.

„Sajnos a szövetségi kapitány egy bohóc, nem tudok ezzel mit csinálni. Próbálom a szívemet, lelkemet kiadni a meccseken, de minden egyes mérkőzésen csak próbál levinni a mélybe”

– mondta Galló a tornát közvetítő Sport TV-nek. Gallón kívül más játékosok is kritikusan fogalmaztak már a meccs előtti öltözői hangulatról, pedig két győzelemmel nyitott a válogatott Bolzanóban. Az MTI értesülése szerint a Magyar Jégkorong Szövetség vizsgálatot indított Galló nyilatkozata miatt, és hamarosan reagálni fognak a válogatottnál kialakult helyzetre.

Szerda reggel derült ki, hogy kedden a koreaiak elleni mérkőzésen végleges kiállítást kapó Sofron István nem játszhat, így Don MacAdam szövetségi kapitány kénytelen volt átalakítani a támadósorokat, de úgy döntött, hogy még a védőpárokat is módosítja. Az viszont nem változott, hogy a tornán eddig remeklő Bálizs Bence kezdett a kapuban.

A magyarok a maximális hat ponttal érkeztek a kora délutáni összecsapásra, míg a 17 erdélyi magyarral felálló román válogatott eddig mindkét meccsét – az olaszok és a szlovének ellen – 6-1-re bukta el. Az előzetes várakozásoknak megfelelően magyar támadásokkal indult a meccs, a román válogatott kapusa, Tőke Zoltán több alkalommal is jól védett, majd kiegyenlített játék folyt a jégen, de már román helyzetek is adódtak. A második harmadban sem esett gól.

A záró harmad elején Németh Kristóf közeli próbálkozását a gólvonalon vetődve védte Tőke, ez volt a meccs legnagyobb helyzete és a legnagyobb védése. A magyar válogatott ezután is támadásban maradt, rengeteg időt töltöttek a román zónában, de a románok nagyon szívósan védekeztek. Az 50. percben megtört a jég: Mihály Ákos a támadó harmadban rosszul tette vissza a pakkot, ebből megindultak a románok, Péter Balázs pedig kilőtte a jobb felső sarkot.

Ezután nagy rohamokba kezdett a hátrányba került magyar válogatott, és 4 perc 20 másodperccel a vége előtt Hadobás Zétény lövésébe Hári János nyúlt bele a levegőben, így a korong védhetetlenül vágódott Tőke kapujába. Azonban mégsem lett hosszabbítás, mert Sándor Székely megiramodott, jobb szélről lekorcsolyázta Hárit, elfektette Bálizst és 51 másodperccel a lefújás előtt beütötte a győztes gólt. A végén lehozott kapus mellett Nilsson Henrik veszélyes lövését védte Tőke, aki 31 védéssel járult hozzá a román győzelemhez.

A román együttes tétmérkőzésen legutóbb több mint 27 éve, 1997. március 28-án, az észtországi C csoportos vb-n tudta legyőzni a magyarokat, akkor 2-0 lett, míg barátságos találkozón 2011. december 16-án Csíkszeredában 4-1-re.

A magyar válogatott pénteken a házigazda olasz, a szombati zárónapon pedig a szlovén válogatottal találkozik. Az első két helyezett jut fel a 16 csapatos világelitbe, az utolsó kiesik a divízió I/B-be.