Vágólapra másolva!
A madridi salakpályás tenisztorna nyolcaddöntőjében a 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal kikapott a cseh Jiri Leheckától, ezzel kiesett.

A világranglistán 30. cseh játékos két szettben, 7:5, 6:4 arányban nyert a legendás teniszsztár ellen a Caja Mágicaban. A torna ötszörös győztese most először kapott ki a madridi salakon olyan teniszezőtől, aki nem tatrozik a világranglista legjobb 20 játékosa közé.

Először 2005-ben érkeztem úgy ide, hogy versenyképesnek éreztem magam és az volt az egyik legemlékezetesebb győzelmem pályafutásom során, azóta pedig feltétlen támogatást kaptam mindenkitől. Ezt nem tudom elégszer megköszönni"

- idézte az MTI a 37 éves spanyolt, akinek ez volt az utolsó szereplése a madridi tornán. Nadal elmondása szerint az elmúlt 21 év ajándék volt számára, ami sokkal többet jelentett, mint bármelyik Grand Slam-győzelem. A 22-szeres GS-győztes sztár kiemelte, hogy a spanyol szurkolók előtt játszani a spanyol fővárosban egy olyan élmény, amit örökre őrizni fog.

Mutua Madrid Open - Day Eight
Rafael Nadal kiesett a nyolcaddöntőben
Fotó: NurPhoto via AFP / NurPhoto via AFP/Juan Carlos Lucas/NurPhoto

Nadal a vesztes nyolcaddöntőt megelőzően legyőzte a mindössze 16 éves amerikai Darwin Blanch-et, majd visszavágott az ausztrál Alex De Minaurnak a múlt heti barcelonai vereségért, majd a harmadik fordulóban egy három órás mérkőzésen múlta felül az argentin Pedro Cachint.