Bécsben új formátummal hoznak össze olyanokat, akik eddig nehezen bulizhattak együtt

Sub_Bar a neve annak az új rendezvényformátumnak, amelynek keretében siket, halló és nagyothalló fiatalok bulizhatnak együtt. A zene kizárólag 150 Herz alatti frekvencián szól a mélynyomókból, így inkább érezni lehet, mint hallani. Az első ilyen koncertnek a FLUCC Wanne lokál adott helyet április 29-én.

A rezgésre és a nagyon alacsony frekvenciákra épít a Sub_Bar néven futó művészeti irányzat, amelynek célja, hogy a hallás helyett a haptikus érzékelésre helyezze a hangsúlyt a zene megélése során. A mélynyomóknak köszönhetően a koncertteremben együtt vibrálhatnak hallók, siketek és nagyothallók, és így a zene mindenki számára megélhetővé válhat.

A Sub_Bar az Eufonia és a Studio M.A.R.S. közösségi projektje, amelyet az Európai Unió támogat és a Lisszaboni Egyetem Pszichológiai Kara követ tudományosan.

Az év elején 18 és 40 év közötti siketeket és nagyothallókat arra bíztattak, hogy hat héten át haptikus mellények és zenei szoftverek segítségével siketek számára is érzékelhető rezgésekkel és zenével kísérletezzenek.

Ezután a résztvevők megtanulták, miként lehet az egyes eszközökkel alacsony frekvenciájú hangokat létrehozni, majd felkérték őket, hogy szerezzenek egy-egy számot és lépjenek fel a városukban. A projekt során jeltolmácsot, a szükséges felszerelést és ezer eurót bocsátottak a rendelkezésükre.

Bécsben április 29-én tartották az első Sub_Bar koncertet a FLUCC Wanne-ban, ahol többek
között Alexander Regal és David Obermaier álltak az analóg szintetizátor és a dobgép mögött.

Mindkét zenész hallássérült, így úgynevezett feelbelt-et (a rezgést továbbító övet) használnak, hogy érzékelni tudják a basszus hangokat. Fellépett ezenkívül Adrián Artacho, Joel Diegert és a who i why is, valamint a Laikka formáció egyik tagja. Bécs után még Lisszabonban és Berlinben mutatkozik be a projekt.

(Forrás: Bécs Város | Nemzetközi Irodák – Budapest, nyitókép:  A Sub_Bar projektnek köszönhetően együtt bulizhatnak siketek és hallók © Sub_Bar / Alexander Hackl)

bécs | bécs város nemzetközi irodák | szórakozóhely | koncert

FOLYTASD EZZEL

Ezért érdemes Wes Andersonnak szólnod, ha születésnapod van

Seattle Budapest helyén, Sevilla lett San Francisco ezeken a furcsa térképeken

Rendeld meg a Roadster magazin 15. számát!

Nyakunkon a tavasz, és ami még jobb hír, itt a legújabb Roadster magazin is. Mit találunk benne? Találkozunk az amerikai képzőművésszel, Jim Denevannel, aki amellett, hogy land artban utazik, egy csodás rendezvényszervező céget is működtet, amely elképesztő helyeken szervez vacsorákat Kaliforniától kezdve Dél-Afrikán át Toszkánáig. Kifaggatjuk a kultikus Iditarod Trail Race kutyás szánhúzó verseny szervezőjét, a biennáléra készülő Nemes Márton festőművészt, megismerkedtünk a Friluftsliv filozófiával, Arnaud Montagard fotós révén megnézzük, milyen Amerika hátsó udvara, főzünk a 101 Bistróban, és a Totemism legújabb kollekcióját is szemügyre vesszük. ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom