Budapest;Európai Bizottság;Karácsony Gergely;Egyesült Arab Emírségek;elutasítás;Rákosrendező;lakógyűlés;mini-Dubaj;

Karácsony Gergely szerint a budapesti lakógyűlésen szavazók 94 százaléka nem kér a mini-Dubajból, ő az Európai Bizottsághoz fordul

Egyben a Egyesült Arab Emírségek vezetőivel is közli, hogy nem tehetik tönkre a magyar fővárost. 

„Lezárult a második Budapesti Lakógyűlés eredményei köteleznek bennünket is, a kormányt is, de még a külföldi befektetőket is. A mintegy 25 ezer budapesti szavazó 94 százaléka Parkvárost akar mini-Dubaj helyett” – írja keddi Facebook-bejegyzésében Karácsony Gergely. A főpolgármester ismertette a további kérdésekre adott válaszokat is, amelyek alapján a résztvevők csaknem 95 százaléka államközi szerződés helyett nyílt versenyeztetéssel választaná ki a befektetőt, 92 százalék pedig egyetért azzal, hogy csak olyan épületek épüljenek, amelyek nem érintik az Andrássy út és a Hősök tere világörökségi látványát.

„Világos az akarat: nem a milliárdosok luxusának, hanem a budapesti többségnek fejlesztjük ezt a várost. Nem engedjük tönkretenni a városképet, semmit rólunk nélkülünk” – húzta alá Karácsony Gergely, aki úgy összegezte, hogy a budapestiek nem kérnek a mini-Dubajból, és a városvezetés  érvényt szerez a fővárosiak akaratának. Mint írta, akkor is, ha , ha a fideszes többség éppen kedden erőltette át az Országgyűlésen a mini-Dubaj törvényt, az államközi szerződés jóváhagyását, amiről semmilyen részletet nem tudunk, amiből teljes egészében kihagyták a budapestieket. A köztársasági elnök mindenesetre ezt a törvényt nem írhatja alá – állapította meg Budapest vezetője.

Azt, hogyan érvényesítik majd a lakógyűlés eredményét, sorolta: „Emlékeztetni fogom a miniszterelnököt az adott szavára, a kormánynak pedig világossá teszem, hogy a mini-Dubaj őrületükkel a budapestiek akaratával mennek szembe. Államközi szerződés lévén az Egyesült Arab Emírségek vezetőit is tájékoztatom arról, hogy nem engedjük úgy tönkretenni a városunkat, ahogy azt Belgrádban már megtették ugyanezek a befektetők. Mert lehet, hogy a kormánnyal elüzletelgetnek, de a városvezetés nem partner semmiféle befektető, semmiféle sok ezer milliárdos károkozásában. És mivel ez az államközi szerződés szerintünk súlyosan ellentétes az uniós joggal, az Európai Bizottsághoz fordulok a jogaink érvényesítéséért.”

„Budapest nem eladó, Budapest nem elfoglalható. Nem engedjük elherdálni a város aranytartalékát, megküzdünk a megfizethető lakásokért és a zöldfelületért Rákosrendezőn. Mert a milliárdosok kiszolgálása helyett mi jövőt adunk Budapestnek” – szögezte le végül Karácsony Gergely