Magyar Honvédség;törvény;Országgyűlés;Józsefváros;államosítás;Nemzeti Közszolgálati Egyetem;

Megszavazta az Országgyűlés, erővel elvesznek több ingatlant az a józsefvárosi önkormányzattól, a magyar honvédek még kiszolgáltatottabbak lesznek

Az igazságügyi miniszter pedig most már belenézhet a belső ügyészségi ügyiratokba.

Az Országgyűlés 134 igen, 38 nem szavazattal és 11 tartózkodás mellett elfogadta az oktatási, családügyi, kulturális tárgyú és kapcsolódó törvények módosításáról szóló kormányzati javaslatot, amely a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) portfólióját bővíti a tanár-, tanító- és óvóképzéssel, valamint az azokhoz kapcsolódó továbbképzéssel - írja az MTI.

Mindez azt jelenti, hogy a bővítéshez szükséges, a józsefvárosi önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok - amik jelenleg a Diószegi Sámuel utca legrosszabb hírű tömbjei - állami tulajdonba kerülnek. Ezek értékét a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) független értékbecslő bevonásával állapítja meg, és téríti meg az önkormányzat számára. A lépés ellen korábban a VIII. kerület ellenzéki vezetése élesen tiltakozott. Pikó András szerint az önkormányzat nem tud minden lakót elhelyezni. 

A képviselők 133 igen, 49 nem szavazattal jóváhagyták az az Alaptörvény tizenharmadik módosítását a  honvédek jogállásával összefüggésben, amelynek célja, hogy a tizenkettedik módosítást - amely szerint a Magyar Honvédség hivatásos állományú tagjainak jogállásáról az Orbán-kormány alkot rendeletet - átvezesse a jogrendszeren. Ennek érdekében 37 törvényt módosítottak, valamint július 1-jével hatályon kívül helyezték a honvédek jogállásáról szóló törvényt.

A jövőben a Honvéd Vezérkar főnöke normatív utasítást adhat ki. Ez a jog korlátozott, csak meghatározott tárgykörökben, az öltözködési szabályzat, az alaki szabályzat, a szolgálati szabályzat és a fizikai alkalmassági követelmények meghatározása körében alkalmazható.

Némiképp a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvételre reagál az a törvénymódosítás módosítás, amelyet 134 igen, 37 nem szavazattal és 12 tartózkodás mellett fogadtak el. Ennek értelmében az igazságügyi miniszter megismerheti a lezárt ügyek bírósági, ügyészségi anyagait a jogszabályok hatályosulásának vizsgálata céljából. Az iratokat anonimizálni kell, csak jogorvoslattal nem támadható, jogerős, illetve végleges döntéssel lezárt ügyek iratai kerülhetnek ebbe a körbe.