promotions.hu
Sötét mód
Keresés
Menü megnyitás
Könyörtelen dolgot állított Zelenszkijről munkatársa, ez már a vég kezdete?
Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc
Promotions
Megosztás
Másolás

Hiába az amerikai segély, így nagyon nehéz lesz. 

Az Egyesült Államok fegyvereinek régóta várt beérkezése segíteni fog Ukrajnának abban, hogy ellensúlyozza Oroszország előrenyomulását a következő hónapokban - közölték Biden adminisztrációs tisztségviselők azután, hogy a Kongresszus elfogadott egy jelentős segélycsomagot, ám egy akut katonai létszámelégtelenség és Moszkva fegyveres fölénye azt jelenti, hogy Kijev valószínűleg csak 2025-ben fogja tudni legkorábban visszaszerezni a főbb offenzív lendületét.

A törvényhozók jóváhagyták a külföldi segélyről szóló törvényjavaslatot hónapokig tartó pártos holtpontról folytatott viták után, ez győzelem volt Biden elnöknek. Az átfogó törvényjavaslat 61 milliárd dollárt tartalmaz, hogy támogassa Ukrajna harcát Oroszország inváziós erőivel szemben.

Ahogy az első fegyverszállítmányok, beleértve a lövedékeket, légvédelmi rakétákat és páncélozott járműveket, megkezdik Ukrajnába történő eljuttatásukat, az amerikai tisztségviselők szerint várható, hogy az új fegyverek időt nyernek Kijevnek arra, hogy feltöltse katonai sorait és megerősítse a csataterei védelmeket - beleértve a lövészárokat és aknafeltárásokat - egy várható orosz támadás előtt.

Egy amerikai védelmi tisztségviselő, aki névtelenséget kért, hogy beszélhessen a Nyugat által végzett előrejelzésekről, azt mondta, hogy a segély lehetővé teszi Ukrajna számára, hogy jobban megbirkózzon a folyamatos orosz támadásokkal, akár a frontvonalakon, akár az égen, és hatékonyabban védekezzen a katonák és a civilek egyaránt.

A külföldi segélycsomag jóváhagyása, néhány képviselői ellenzése ellenére a házban, kétségbeesetten szükséges reményinjekció volt Ukrajnának, ahol a kimerült harci egységeket 5: 1 arányban lekörözték az oroszok siklóbombákkal és egyre merészebb légi támadásokkal együtt. Ahogy a törvényhozás húzódott, ukrán tisztviselők sürgős felszólításokat tettek légvédelmi rendszerekért, a hiányt hibáztatva Oroszország sikeres városi és erőművek elleni támadás-sorozatáért.

Volodimir Zelenszkij elnök a hosszú várakozással várt amerikai segélyt életvonalnak jellemzi, de hangsúlyozta, hogy a megígért feltöltésnek gyorsan meg kell érkeznie.

"Esélyünk lesz a győzelemre, ha Ukrajna valóban megkapja azokat a fegyverrendszereket, amelyekre annyira szükségünk van"

- mondta a múlt hétvégén az NBC Newsnak. Zelenszkij hivatala nem válaszolt az e jelentés megjelenésére vonatkozó kérésre, de elismerte Ukrajna katonai kihívásait.

Mindeközben az ukrán elnök súlyos kritikát kapott közvetlen, közelebbről meg nem nevezett munkatársa irányából is, miszerint az ukrán vezetés szándékosan hazudik az áldozatok számáról: az elnöki logika szerint az áldozatok számát alacsonyabbnak kellett mutatni, hogy ne akadályozzák a már amúgy is nehéz helyzetben lévő toborzási és mozgósítási kampányt.

Mindenesetre figyelemre méltó, hogy Kijev tavaly 27-ről 25 évre csökkentette a férfiak sorkötelezettségi korhatárát, valamint hogy az 18 és 60 év közötti külföldön tartózkodó férfiaknak határozatlan ideig beszüntette a konzuli szolgáltatásokat.

Több mint két évvel azután, hogy Vlagyimir Putyin elnök teljes körű inváziót indított, az ukrán erők elvesztették korai harctéri lendületüket, és a legtöbb amerikai tisztségviselő, akiket e jelentésben megkérdeztek, úgy vélik, hogy Zelenszkijnek nincs egyértelmű katonai útja az ország 20 százalékának visszaszerzéséhez, amit jelenleg Oroszország elfoglal.

forrás: Washington Post

Hasonló tartalmak
Galéria - Van képünk hozzá
Színes
Tech & Tudomány
Helyi Hírek
Időjárás