Közélet

A kormány kihátrált Kocsis Máté mögül

Varga Jennifer / 24. hu
Varga Jennifer / 24. hu
Ismét kénytelenek voltak cáfolni, hogy a NER-ben rokoni, ismerősi alapon osztogatnák az állásokat.

„Akár vissza is vonom az állításom”. Ezt mondta a minap Kocsis Máté arról, hogy Varga Judit szerezte-e Magyar Péter állami állásait. A Fidesz frakcióvezetője ugyanakkor nem ezt tette, a Telexnek azt mondta: „nehezen tudom elképzelni, hogyha Magyar Péternek nem Varga Judit lett volna a felesége, akkor 4-5 jó fizető állami cégnél felfigyeltek volna az ő különleges képességére.” Szerinte az ő felesége a szuperkórház projektcégében a végzettségének megfelelő munkát kapott, de Magyar Péter nem.

Kocsis Máté minderről már azt követően nyilatkozott, hogy megírtuk, előzőleg ezt az Orbán-komány valamennyi tagja cáfolta a szocialista Tóth Bertalannak. A Fidesz-frakcióvezető azt mondta: elfogadja a miniszterek válaszát.

De ők meg fogadják el, hogy nekem joggal juthatott eszembe, hogy van-e összefüggés a két dolog közt. Hogy valaki Diákhitel Központot, közút-kezelőt meg mindent képes vezetni hirtelen. Csodálkoznék, ha ez spontán lett volna. De mivel a miniszterek állítják, hogy ez így van, én nem mondtam semmit ebben az ügyben.

Vele ellentétben Tóth Bertalan nem fogadta el a miniszterek egyenválaszát, külön-külön újra megkérdezte őket, hány rokont, hozzátartozót, ismerőst juttattak munkahelyhez kinevezésük óta. A szocialista politikus előző kérdésére azt válaszolták, hogy a vezetői kinevezéseknél csak a szakmai tapasztalat számít, ami cáfolta a Fidesz-frakciót vezető Kocsis Máté, illetve Varga Judit állításait is.  Tóth Bertalan szerint ráadásul a válasz úgy is értelmezhető, hogy a kormány kihátrált Kocsis Máté és Varga Judit mögül, és a Magyar Péter által elmondottakat támasztotta alá.

Az MSZP frakcióvezetője jelezte, Kocsis Máté frakcióvezető szavai alapján továbbra is kérdéses, hogy az Orbán-kormányok idején:

1. A vezetői kinevezéseken kívül eső egyéb állami pozíciók betöltésénél pontosan milyen szempontok irányadóak a tárcánál, ha az adott munkakörre vonatkozó, megfelelő szakmai tapasztalatok csak a vezetői kinevezéseknél irányadóak minden esetben?

2. Hány rokona, hozzátartozója, ismerőse jutott így vezetői kinevezéseken kívül eső munkahelyhez az állami szervezetrendszerben a miniszterré történő kinevezése óta?

3. Milyen munkakörben helyezte el a szerencséseket az állami szervezetrendszerben?

A vezetői, valamint munkatársi kinevezéseknél is egyaránt igaz, hogy minden esetben az adott munkakörre vonatkozó megfelelő szakmai tapasztalatok az irányadóak.

Ezúttal ez a válasz érkezett Orbán Viktor és az összes miniszter nevében.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik