Vágólapra másolva!
A Barcelona hétfő este a Valencia csapatát fogadta a spanyol bajnokságban és végül 4-2-re nyerni tudott.

A Barcelona nem volt túl jó formában, hiszen előbb a Paris Saint-Germaintől kapott ki, amivel kiesett a Bajnokok Ligájából, majd a Real Madrid elleni el Clásicót bukta el, amivel gyakorlatilag kiszállt a bajnoki versenyfutásból. A vereségek ellenére a klubvezetők meggyőzték Xavit, aki a lemondása után meggondolta magát és jövőre is marad a Barca edzője.

A hazaiak a 22. percben megszerezték a vezetést, amikor Raphinha beadása után Fermín fejelt a kapuba. Nem tartott sokáig a hazai előny, mert a 27. percben Marc-André ter Stegen hibázott hatalmasat, amikor egy hosszú indításra lépett ki a kapujából, de pocsékul találta el a labdát, ami ott maradt Hugo Duro előtt, aki ugyan rosszul találta el, de így is a kapuba csorgott a labda. A német kapus elnézést kért a társaktól, de ezzel nem sokat ért a Barcelona.

Rengeteg nagy hiba volt a meccsen
Fotó: LLUIS GENE / AFP

Nem sokkal később már a Valencia vezetett, miután Araujo vágta fel Petert a tizenhatoson belül, amiért jött is a tizenegyes. A labda mögé Pepelu állt, aki magabiztosan lőtt a kapuba.

A Barcelona ezt követően egy szöglete után a kapufát találta el, majd óriás esélyt kapott, hiszen a vendégek kapusa, Giorgi Mamardashvili is hatalmasat hibázott: könnyelműen hosszan vett át egy labdát, amire Raphinha lecsapott, a grúz kapus pedig a tizenhatoson kívül végül kézzel mentett, amiért piros lapot kapott a 45+4. percben.

A második félidő elején egy szöglet után Robert Lewandowski fejelt a kapuba, de Fermín zavarta a csereként beállt Domenech kapust, ami miatt videózták a találatot, és végül meg is adták, a 49. percben így már 2-2 volt az állás.

A folytatásban a Barcelona és a Valencia is szerezhetett volna gólt, de Domenech védett, a túloldalon pedig Pedri tudott menteni.

A három pont sorsát végül Robert Lewandowski döntötte el, egy újabb fejesgóllal, majd a lengyel a hosszabbítás pillanataiban szabadrúásból is a kapuba ekert, így 4-2-re nyert a Barcelona, de a hátránya így is 11 pont a Real Madrid mögött a második helyen, a Valencia a nyolcadik.