Se kiköpni, se lenyelni nem tudja a német baloldal annak a következményeit, hogy az integrálódást elutasító muszlim tömegeket engedtek be az országba az elmúlt években. Amit mondanak, időnként szöges ellentmondásba kerül azzal, amit tesznek – ez bizonyosodott be a Muszlim Interaktív nevű szervezet szombati demonstrációjával kapcsolatban is, ami óriási felzúdulást okozott az országban hetekkel a júniusi választások előtt.

08 March 2024, Hamburg: The construction site of Hamburg's Elbtower skyscraper has been abandoned for months. As the insolvency administrator of the Elbtower project company, Berlin-based redevelopment expert Martini wants to look for a buyer who could take over the prime plot on the edge of HafenCity and complete the ruined building. The property belongs to the convoluted Signa group of companies owned by Austrian billionaire Benko. Photo: Ulrich Perrey/dpa (Photo by ULRICH PERREY / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Jelképes: a németek építenek is, nem is Hamburgban, ahol hatalmas felháborodást okozva kalifátus bevezetését követelték iszlám szélsőségesek a hét végén: az Elbtower elhagyott építkezése / Fotó: Ulrich Perrey / DPA / AFP

Az 1250 aktivista Hamburg központjában követelte a diktatórikus saría törvényen alapuló kalifátus létrehozását egy olyan demonstráción, amit jóváhagyott a rendőrség.

A háttér: a konzervatív CDU már április elején követelte, hogy a szociáldemokrata-zöldek többségű tagállami parlament érje el Berlinben a demokráciát elutasító szélsőséges szervezet betiltását. A többség azonban ezt visszautasította, ahogy Peter Tschentscher hamburgi főpolgármester is. (Ismeretes, ugyanezt a pozíciót töltötte be Olaf Scholz szociáldemokrata  kancellár is, mielőtt a szövetségi politikába emelte a karrierje.)

„Abszolút érthetetlen” – kommentálta a visszautasítást a Bildnek Dennis Thering, a CDU hamburgi vezetője.  

Az alkotmányos államnak most minden erejével konfrontálódnia kell az iszlamizmussal, és minden erejével megvédeni szabad társadalmunkat

– mondta.

Az iszlám kalifátus nem tréfa, Scholz visszakozik

Miután a kormánykoalíció politikusai valamilyen az ellenzék által érthetetlennek értékelt beidegződés alapján semmit nem tettek, sőt visszautasították a cselekvést, és az ügyből egy nap alatt hatalmas országos botrány szélesedett, az amúgy is népszerűtlen Scholz kancellár hetekkel a választások előtt kényelmetlen helyzetbe került, Nancy Faeser belügyminiszter pedig össztűzbe.

A kancellár hétfőn Milojko Spajic montenegrói kormányfővel közös sajtótájékoztatóján immár kénytelen volt határozott cselekvést ígérni, bár azt nem árulta el, pontosan miként.

Teljesen világos, hogy minden iszlamista aktivitást kezelni kell az alkotmányos állam lehetőségeit és opcióit felhasználva– Úgy hiszem, ezért közelről meg kell vizsgálnunk annak a specifikus következményeit, amit ott láttunk

– idézte a Politico Scholzot, aki hozzátette: a bűncselekményeket „üldözni kell”. 

A radikális jobboldal felé fordulnak a német fiatalok, kétségeiken hízik az AfD

Az EP-képviselők egyik legnagyobb rémálma a radikális jobboldal hatalomátvétele a választás után.

 

A német közmédia eltitkolta a kalifátus követelését Hamburgban

Ami azt illeti, a botrány kirobbanása előtt nem sok jele mutatkozott, hogy a kormányoldal ne igyekezne a szőnyeg alá söpörni a problémát.

A politikai kontroll alatt álló német közmédia úgy tekintett a hamburgi eseményre, mint ami meg sem történt. Az ARD köztelevízió hazai és nemzetközi hírműsora, a Tagesschau ehelyett olyan témákkal foglalkozott, mint a kormánypárt FDP kongresszusa, a Galerie Kaufhof üzleteinek bezárása vagy a párizsi olimpia, majd vasárnap a kelet-afrikai esőzés és a dél-kínai tornádó – emlékeztetett egy külön cikkben a Bild.