szerződések;Diákhitel Központ;korrupciógyanú;Hadházy Ákos;találkozás;Magyar Péter;

Beszélt egymással Hadházy Ákos és Magyar Péter a Diákhitel Központ túlárazottnak tűnő szerződéseiről

A két egykori fideszes, ma már ellenzéki politikus eltérően ítéli meg a NER által elvárt, főként a propagandát szolgáló pénzköltéseket, amelynek részleteire Magyar Péter már ne emlékszik. Mindenesetre a június 9-i választásokig elásták a csatabárdot.

A hétvégén sikerült beszélnem Magyar Péterrel az általa aláírt szerződésekről – adta hírül hétfőn Facebook-oldalán Hadházy Ákos. A független országgyűlési képviselő múlt csütörtökön ugyancsak egy posztban írt arról, hogy a korábban Magyar által vezetett Diákhitel Központ szúrópróbaszerűen kikért szerződései között nem csak a Balásy-cégbirodalom megrendeléseit találta durván túlárazottaknak és feleslegeseknek. Magyar a feltételezett korrupciógyanút rágalmazásnak minősítette. – Megbeszéltük, miben értünk egyet és miben nem. Abban maradtunk, hogy június 9-ig mindenki foglalkozik a maga dolgaival, utána majd folytatjuk az eszmecserét – fűzte hozzá most az ellenzéki politikus, aki egyébként korábban maga is a Fideszből ugrott ki.

Hadházy Ákos megismételte, hogy szóban forgó dokumentumok közt több olyan volt, amely többé vagy kevésbé gyanút keltett. – Ezek jellemzően nem olyan nagy összegről, egyenként 10-50 millió forintról szólnak, de összességében százmilliós nagyságrendet tesznek ki. A többségét megkérdőjelezhető árú és hasznú tanulmányokra és képzésekre kötötték – fogalmazott a parlamenti képviselő, aki példaként a Covid-járvány és a diákok helyzetéről rendelt 15 milliós forintos megbízást említette, amelynél akár tízszeres túlárazást is feltételezett. Hadházy kiemelte ugyanakkor, hogy Magyar Péter pont az ilyen és ehhez hasonló szerződések miatt távozott a Diákhitel Központ éléről 2022-ben, és szerinte egyértelműen látszik, csökkenteni a propagandakiadásokat.

Magyar Péter a hétfő posztra kommentben válaszolt, megjegyezve, hogy a konkrét szerződést és annak árazását 4 év távlatából fejből nem tudja véleményezni, de országjárása után kész akár közösen is megtekinteni a dokumentumokat és a háttéranyagokat is. Megköszönte Hadházy Ákosnak, hogy nem hallgatta el, hogy a Diákhitel Központ hirdetési és kommunikációs költségeit éppen ő próbálta meg csökkenteni, de felhívta a figyelmét arra, hogy a központnál 2021-ben volt KEHI-vizsgálat, a melynek során mindent elkövettek a nyomozók, hogy találjanak rá nézve terhelő információkat, szerződéseket, de még ők sem jártak sikerrel.