+ Életmód

Keleti Ágnes meglátogatta Papp Lászlót és Puskás Ferencet

Keleti Ágnes

Keleti Ágnes nagy érdeklődéssel figyelte Karády Katalin figuráját is. A kávézóban pedig kedvenc édességével, fagyival várták.

Különleges vendéget üdvözölt a Madame Tussauds Budapest: Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok, a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője látogatott el a belvárosi produkcióba – különösen pályatársaira, Papp Lacira és Puskás Ferencre volt kíváncsi.

Magasra szökött az egy négyzetméterre jutó magyar olimpiai aranyak száma a Madame Tussauds Budapest sporttermében. A produkciónak helyet adó Palazzo Dorottya egyik termében látható Puskás Ferenc, Papp László és Hosszú Katinka viaszfigurája, ők hárman összesen 7 aranyérmet szereztek az országnak.

Amint belépett a terembe Keleti Ágnes ez a szám rögtön 12-re emelkedett, hiszen a Nemzet Sportolója Helsinkiben és Melbourne-ben az olimpián összesen 10 érmet nyert, köztük ötöt a legfényesebb fajtából. Ausztráliában Fülöp herceg, Erzsébet királynő férje volt az esemény fővédnöke, aki lekésett a győztes produkcióról, ezért arra kérte a magyar tornászokat, hogy ismét adják elő fantasztikus számukat.

Keleti Ágnes rengeteg csúcsot megdöntött sportolói pályafutása során, ő a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, 1954-es római világbajnokságon egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzérmet is begyűjtött, négyszeres főiskolai világbajnok és 46 alkalommal nyert magyar bajnokságot.

Mai szemmel nézve hihetetlen, de Keleti az első olimpiai győzelmét 31 éves korában szerezte, a csúcsra pedig a következő olimpián, 35 éves korában jutott fel. Miután visszavonult az aktív versenyzéstől, Izraelben szövetségi kapitányként dolgozott, tanított, az országban a tornasport alapítójaként ünneplik. A most 103 éves Keleti Ágnes a világ legidősebb olimpiai bajnoka.

Keleti Ágnes élvezettel nézte végig a Madame Tussauds Budapest látványosságait, leginkább pedig érthető módon szintén legendás pályatársaira volt kíváncsi. Papp Lacival teljesen összefonódott a pályafutásuk: együtt versenyeztek Helsinkiben és Melbourne-ben is, ahol mindkettőjük sporttörténelmi sikereket ért el. Keleti Ágnes Papp László figuráját megpillantva meg is jegyezte: „rég találkoztunk”.

Puskás Ferenc szintén Helsinkiben szerzett aranyat a magyar válogatott tagjaként. 1954 júliusában a Népsport címlapján is szerepeltek, hiszen ekkor a labdarúgó válogatott a világbajnokság döntőjébe jutott be, Keleti pedig a római tornász világbajnokságon győzedelmeskedett. Ráadásul a tornásznő pont abban a stadionban szerezte meg az aranyat, amelyet egy évvel korábban Puskásék avattak fel háromgólos győzelemmel az olaszok ellen.

Keleti Ágnes nagy érdeklődéssel figyelte Karády Katalin figuráját is. A kávézóban pedig kedvenc édességével, fagyival várták az olimpiai bajnokot a produkció munkatársai.