Nehéz meccset nyert a címvédő és tartja a lépést az Arsenallal

A Manchester City 2-0-ra győzött a Nottingham Forrest otthonában.

Jól mutatja, milyen nehéz meccset nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester City, hogy az 1990/91-es szezon óta nem tudták oda-vissza legyőzni a Nottingham Forrestet az első osztályban, ráadásul a kiesés ellen menekülő csapat több mint 2-es xG-t dolgozott ki a meccsen, de egyszer sem tudott gólt szerezni. Nuno Espirito Santo együttese előtt adódtak lehetőségek a mérkőzés elején, ám Chris Wood rendre hibázott. Az első félidő derekán aztán Josko Gvardiol fejesével megszerezte a vezetést a címvédő.

A Nottingham a szünet előtt még egy felső kapufát is lőtt, majd a második játékrész elejét is jól kezdte, de az új-zélandi támadó nagyon hasonló helyzetből nem tudott gólt szerezni. Erling Haaland a 62. percben állt be és 9 perccel később már eredményes volt, Kevin de Bruyne gólpasszával lett 2-0 a Citynek, amivel gyakorlatilag el is döntötte a három pont sorsát Pep Guardiola csapata és egy pontra került az éllovas Arsenaltól, ám az égszínkékek eggyel kevesebb meccset játszottak.