Összes megjelenítése

Bronzérmes a magyar vegyes váltó a budapesti világkupaversenyen

Eurosport Magyarország

Frissítve 28/04/2024 - 19:37 GMT+2

Bronzérmet nyert vasárnap a Guzi Blanka, Regős Gergely kettős vegyes váltóban az öttusázók idei harmadik, budapesti világkupaversenyén. A körvívásban a hazai páros 16 győzelemmel és 12 vereséggel holtversenyben harmadik lett a 15 váltót felvonultató mezőnyben, ezzel alapozta meg jó szereplését.

Bronzérmet nyert vasárnap a Guzi Blanka, Regős Gergely kettős vegyes váltóban az öttusázók idei harmadik, budapesti világkupaversenyén. (fotó: Feil Balázs)

Fotó: Other Agency

A délutáni program lovaglással kezdődött a Ludovika Campuson kialakított versenyközpontban.
Guzi szépen ment végig a pályán, de az utolsó akadályt lehúzta, majd Regős hiba nélkül ért be, ami összességében hét pont levonást jelentett a maximális 300-ból. A bónuszvívásban egy ellenfél legyőzésével két plusz pontot szereztek a magyarok az emelt páston, majd a 2x100 méteres úszásban 1:58.73 perccel az ötödik legjobb időt érték el, de csak két-három ponttal maradtak el az előttük végzőktől.
A kombinált számnak - melyben a váltótagoknak egyenként 3x600 métert kellett futniuk két lövészettel megszakítva - a második helyről vágtak neki a magyarok. Az élen magabiztosan haladtak a mexikóiak, mögöttük pedig a francia és a hazai duó küzdött a második helyért. Előbb Guzi és Louison Cazaly előzgette egymást, majd a harmadikként váltó Regős és Brice Loubet, a végét pedig a francia bírta jobban. A magyarok a kombinált számban 12:40.70 perccel a negyedik legjobb eredményt érték el.
Az egyéni versenyeket lezáró szombati két döntőben összesen hat magyar volt érdekelt: a nőknél Bauer Blanka hatodik, Gulyás Michelle tizedik, a férfiaknál Szép Balázs második, Demeter Bence ötödik, Bőhm Csaba hatodik, Koleszár Mihály pedig 11. lett.
A vk-sorozat másfél hét múlva Szófiában folytatódik, majd még ugyancsak májusban lesz a vk-döntő is, Ankarában. A júniusi, kínai vb-t követően az olimpia előtt, de már a kvalifikációs időszak után, július második hetében rendezik itthon az Európa-bajnokságot.