nb1.hu

MTK-FTC: Dibusz-bravúrok a hajrában, az első félidőben eldőlt az örökrangadó

Lisztes góllal tért vissza.

Az NB I 30. fordulójában az újoncként biztosan élvonalban maradó MTK otthonába látogatott a már bajnok Ferencváros. Lisztes Krisztián december óta először volt ott a Fradi kezdőcsapatában.

Az újabb örökrangadó közepes iramban indult, a 19. percben egy Katona-bomba süvített el a kapu fölött. A 27. percben Lisztes remek cselei után szépen ívelt középre, Kodro közelről fejelt a hálóba, 0-1. Két perccel később Lisztes lövését védte Demjén. A 31. percben Antonov bal oldali beadása után Németh bólintotta a kapuba, 1-1. A félidő végén Aaneba állította meg a kapu felé induló Kocsist szabálytalanul a tizenhatos vonala előtt, de a VAR-vizsgálat után piros lap helyett az FTC kapott szabadrúgást. A hosszabbításban Lisztes beadásába nem ért bele senki, a remekül tekeredő labdát nem érte el Demjén, 1-2.

A második félidő elején Szevikjan lövését Demjén, Bognár próbálkozását Dibusz hárította. Próbálkozott az egyenlítéssel az MTK, de Németh kósza próbálkozásain kívül nem alakul ki komolyabb helyzet. A 88. percben Kehinde lövését védte Demjén, majd Dibusz pillanatai következtek. Először Németh, majd a csereként beállt Kovács veszélyeztetett, de a magyar válogatott hálóőre tett róla, hogy három ponttal távozhasson az FTC a Hungária körútról.