450,23 Ft
Bitcoin
62,476 $

Haaland gólja döntött, a Manchester City 1 pontra van az éllovas Arsenaltól

A Manchester City úgy van 1 pontra a listavezető Arsenaltól, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, de az elmaradt mérkőzését hoznia kell.

Fotó: EPA/TIM KEETON
Sport

Hujber Dávid

Szerkesztő

Ezúttal is csak Manchester egyik fele lehetett boldog ezen a hétvégén, ugyanis a Manchester United döntetlen játszott a kiesőjelölt Burnley ellen az Old Traffordon. Onana ugyan nagyokat védett, a büntetőben igencsak benne volt a keze, és ezt akár szó szerint is érhetjük.

A Liverpool sem tudta megszerezni a 3 pontot, a West Ham United otthonában játszottak döntetlent. A Chelsea pedig 2-0-ról fordított 3-2-re, ám mivel a 95. percben szerzett góljukat nem adták meg, maradt a 2-2 és az újabb pontvesztés, amiből már nem kevés van a londoniak számláján a szezonban. Soron kívül Ennyibe kerülnek a jegyek a magyar válogatott utolsó felkészülési meccsére

Az Arsenal viszont nyert, bár tegyük hozzá, csak 3-2-re, hiába vezettek közel 40 perc elteltével 3-0-ra a Tottenham stadionjában. A Spurs nem adta fel, és nem álltak távol attól, hogy legalább döntetlenre hozzák a meccsüket. A Nottingham Forest előtt is adott volt az esély erre a Manchester City ellen, ám a ziccerek kimaradtak.

Gvardiol volt az első gól szerzője a 32. percben, majd a csereként beállt Haaland mindent eldöntött. A kispadon kezdett klasszis csatár a 62. percben kapta meg a lehetőséget, és ezzel a góljával biztossá vált a győzelem. A City ugyan 1 pontra van az Arsenal mögött, egy meccsel kevesebbet játszottak, addig a Liverpoolt már 4 ponttal előzik meg.

Videón Szoboszlaiék hatgólos döntetlenje az Aston Villa ellen

A Liverpool már két góllal is vezetett, de ez sem volt elegendő ahhoz, hogy elhozzák a 3 pontot az Aston Villa otthonából.