2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tovább folytatja az orosz vezetés a nyugati vállalatok még Oroszországban tevékenykedő leányvállalatainak elkonfiskálását. Ezúttal a Gazprom egyik érdekeltsége jutott új portékához.

Bekérették az orosz nagykövetet az olasz külügyminisztériumba, hogy magyarázatot kapjanak arra, miért döntött úgy az orosz kormány, hogy átruházza az Ariston Thermo-csoport oroszországi vagyonát a Gazprom Household Systems vállalat vezetésére – írta meg a Telex. Az erről szóló rendeletet pénteken írta alá Vlagyimir Putyin orosz államfő.

A Gazprom menedzselheti a világszinten ismert mosógépmárkákat az orosz piacon
A Gazprom menedzselheti a világszinten ismert mosógépmárkákat az orosz piacon
Fotó: Depositphotos
Az olasz vállalat mellett a Gazprom-cég irányítása alá helyezték a világszerte, így Magyarországon is ismert Bosch és Siemens márkájú háztartási gépeket gyártó német BSH Hausgeraete oroszországi leányvállalatát is – adta hírül a Reuters. A Gazprom Household Systems ideiglenes menedzserként fog működni a két vállalatnál. Oroszország az ukrajnai háború kezdete óta számos nyugati vállalat vagyonát helyezte orosz „ideiglenes kezelésbe”. Ezeket az intézkedéseket más országok orosz vállalatokkal szembeni fellépésének megtorlásával indokolták. Az Ariston Thermo Rus a leningrádi régióban bejegyzett vállalat, amelynek fő tevékenysége háztartási gépek, elektromos eszközök gyártása. A cég bevétele 2023-ban öt százalékkal növekedve elérte 9,4 milliárd rubelt (37,6 milliárd forint). Adózott nyeresége 33 millió rubelre (132 millió forint) csökkent.

Tavaly Putyin egy hasonló rendeletben a Danone és a Carlsberg orosz leányvállalatainak irányítását bízta „ideiglenesen” az orosz vagyonkezelő ügynökségre. Az intézkedésre azt követően került sor, hogy a francia és a dán vállalat bejelentette: ki akar vonulni az orosz piacról. Akkor a Carlsberghez tartozó Baltika orosz sörgyár részvényeinek 98,56 százalékát, valamint a Danone több tízezer részvényét helyezték az ügynökség ellenőrzése. 

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!