eur:
387.18
usd:
358.97
bux:
69520.68
2024. május 10. péntek Ármin, Pálma
Galamb szabadítja ki a rácsok mögül Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezetőt a Harry Grab néven ismert utcai művész falra ragasztott alkotásán Róma belvárosában 2021. január 25-én. Az alkotáson egy galamb szabadítja ki a rácsok közül Navalnijt. Az öt hónap után hazatérő Navalnijt január 17-én vették őrizetbe a moszkvai seremetyjevói repülőtéren, majd egy bíróság elrendelte harminc napra szóló letartóztatását.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Fabio Frustaci

Másként látja Alekszej Navalnij halálát az amerikai hírszerzés

Lapértesülés szerint a szakszolgálatok egyetértenek abban, hogy mi volt Vlagyimir Putyin szerepe az egészben.

Az amerikai szakszolgálatok szerint valószínűleg nem az orosz elnök adott parancsot bebörtönzött ellenfelének meggyilkolására - írja a The Wall Street Journal. A lap úgy tudja, a CIA, az amerikai Nemzeti Hírszerzési Igazgatói Hivatal és a Külügyminisztérium hírszerzési egysége is egyetért ebben.

A hírszerzési értékelések nem vitatják ugyanakkor, hogy Vlagyimir Puyin felelős Alekszej Navalnij haláláért.

A cikk szerint a hírszerző ügynökségek értékelése titkos hírszerzési adatokon és nyilvános információk elemzésén alapul, többek között azon, hogy Navalnij halála hogyan „árnyékolta be” Putyin újraválasztását.

A Wall Street Journal azt írja, hogy az amerikai hírszerzési értékelést több európai ország is szkeptikusan fogadta, mondván: egy olyan szigorúan ellenőrzött rendszerben, mint Putyin Oroszországa, kétséges, hogy bármi érhette volna Navalnijt az elnök előzetes tudata nélkül.

A lap megszólaltatta Leonyid Volkovot, Navalnij munkatársát is, aki naivnak nevezte az amerikai hírszerzés értékelését. Szerinte azok, akik azt állítják, hogy Putyin nem volt benne a dologban, „nyilvánvalóan semmit sem értenek a modern Oroszország működéséről”.

Alexej Navalnij 47 éves korában hunyt el egy északi-sarkkörtől nem messze található orosz börtöntáborban. A hivatalos jelentés szerint egy séta után rosszul lett, összeesett és meghalt. Halálának pontos oka azóta sem ismert.

Címlapról ajánljuk
Madár István: két folyamat akasztotta meg a dezinflációt

Madár István: két folyamat akasztotta meg a dezinflációt

Megállt az infláció csökkenése Magyarországon: áprilisban az egy évre visszatekintő drágulás 3,7 százalék volt, a márciusi 3,6 százalék után. A fogyasztói árindexet a szolgáltatások árának emelkedése húzta - mondta az InfoRádióban a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője.

Ausztria kiengedte a szellemet a palackból: jön a 41 órás munkahét?

Nagy port kavart a közelmúltban Ausztriában a gazdaság különböző területeiről mintegy ötezer szereplőt képviselő ipari testület (IV) indítványa , hogy a munkaidő sokak által sürgetett csökkentése helyett inkább növeljék a heti munkaidőt, mégpedig 41 órára. A javaslatot közvetve felkarolta a kormány egyik legtekintélyesebb minisztere, a szakszervezek azonban tiltakoztak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.10. péntek, 18:00
Such György a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke
Erdély Csanád a magyar jégkorong-válogatott csapatkapitánya
Jó a hangulat, emelkednek a tőzsdék

Jó a hangulat, emelkednek a tőzsdék

A nemzetközi színtéren folytatódik a hét korábbi részében is látott pozitív momentum, emelkednek a vezető részvényindexek, a német DAX pedig új történelmi csúcsot állított be, miközben az amerikai piacok is jól szerepelnek. Közben a magyar piacon is jó a hangulat, a befektetők ma friss információkat kaptak az OTP és a Mol első negyedéves teljesítményéről, hiszen mindkét vállalat hajnalban tette közzé negyedéves gyorsjelentését. A vártnak megfelelő bevételt, de valamivel magasabb profitot szállított az OTP, a menedzsment nem is változtatott a márciusban kiadott előrejelzésein. A Mol számai messze elmaradtak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, viszont a stabilan alakuló Brent-Ural árkülönbözet és a rendkívül magasan alakuló finomítói feláraknak köszönhetően összességében erős számokat hozott az olajcég.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×