nb1.hu

DVSC-Újpest: a VAR főszereplő lett, még nehezebbé válhat az újpestiek helyzete

Piros lapot és meg nem adott gólt is hozott a meccs.

Az NB1.hu ezen a héten a DVSC-Újpest mérkőzéssel foglalkozott kiemelten. A debreceni csapatból Baranyai Nimróddal készítettünk interjút. A cívisvárosiak fiatal tehetsége többek között arról is beszélt, hogy milyen a kapcsolata Szrdjan Blagojevics vezetőedzővel. Ebben a cikkünkben az újpesti csapattal foglalkoztunk kiemelt terjedelemben, például kitértünk Riccardo Piscitelli leigazolására. Elemzésünkben a két gárda formáját is megvizsgáltuk, míg az örökmérleget bemutató írásunkban jeleztük, hogy ez lesz a két alakulat 112. „randevúja”.

A meccs első játékrészében a hajdúságiak játszottak veszélyesebben, ennek ellenére szabályos gólt nem láthattak a nézők. A félidő derekán Szécsi fejbe rúgta Antzoulast, az eset miatt csak sárgát kapott a Loki játékosa, ami sokakat meglephetett. A szünethez közeledve Domingues a tizenhatoson belül szép csellel csapta be Pauljevicset, aztán a centerezése Kobouriról bepattant az újpesti kapuba. Nem sokáig örülhettek a debreceni játékosok és drukkerek, mivel a VAR lest látott, így maradt a 0-0.

A szünet után újra a VAR lett a főszereplő. Tamás Krisztián rúgta fel csúnyán Vajda Botondot, először a játékvezető sárgát adott, ám Berke Balázs visszanézte a jelenetet, és végül úgy döntött, hogy pirosat érdemel Tamás.

A 60. minutumban Dzsudzsák pazar passza után Domingues előtt adódott nagy helyzet, de a Loki légiósa nem tudott beköszönni. Kicsit később Dzsudzsák megint forintos labdát osztott ki, ezúttal Ferenczi fejelhetett, ám Banai a próbálkozást nagy bravúrral a lécre tolta. Az újpesti kapus aztán Vajda eszén is túljárt. A folytatásban is nyomtak a hazaiak, ennek ellenére az eredmény sokáig nem módosult. A 88. percben megtört a jég: a Banairól kipattanó labdát Ojediran közelről vágta be, ezzel pedig beállította a végeredményt. Az újpestieknek ez volt zsinórban a negyedik vereségük a bajnokságban. Amennyiben a Várda holnap legyőzi a Vidit, akkor három fordulóval a vége előtt hat pontra megközelíti az Újpestet.

A következő fordulóban az Újpest a Diósgyőrt fogadja, míg a DVSC a Ferencváros otthonában vizitál.

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Debreceni VSC-Újpest FC 1-0 (0-0)
Debrecen, 6592 néző, v.: Berke
gólszerző: Ojediran (88.)
sárga lap: Szécsi (23.), illetve Koburi (43.)
piros lap: Tamás (48.)
Debrecen: Megyeri – Baranyai, Romancsuk, Lagator, Ferenczi – Szuhodovszki (Loncar, 84.), Ojediran (Dreskovic, 92.) – Dzsudzsák (Manrique, 91.), Vajda, Domingues (Bódi, 84.) – Szécsi (Batai, 74.)
Újpest: Banai – Anculasz, Keita, Koburi – Pailjevic, Tajti (Mucsányi, 92.), Geiger (Kovács D., 90.), Tamás – Kiss T. (Radosevic, a szünetben), Csoboth (Sasere, 85.) – Ambrose (Mörschel, a szünetben)