Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Tóth Krisztián ezüstérmet szerzett a zágrábi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon

Eurosport Magyarország

Publikálva 27/04/2024 - 17:38 GMT+2

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián ezüstérmet nyert szombaton a zágrábi olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokságon.

Tóth Krisztián

Fotó: AFP

Az MTK Budapest olimpiai bronzérmese a döntőben az azeri Eljan Hajiyevvel találkozott, aki eddig hét World Tour-érmet gyűjtött, de Eb-n vagy vb-n még nem állt dobogóra. A 29 éves Tóth ugyanakkor világbajnoki ezüst- és bronzéremmel büszkélkedhetett, kontinenstornákról pedig egy ezüstnél és három bronznál tartott.
Kettejük eddigi egyetlen meccsét a 21 éves ellenfél nyerte januárban a portugáliai Grand Prix-n. A második csata két perc elteltével dőlt el, amikor Hadzsijev egy horogdobásra vazaarit kapott, majd leszorítással folytatta az akciót, és a második vazaaari már ippongyőzelmet ért. A 29 éves Tóth ötödször állhat Eb-dobogóra, és ő szerezte meg a magyar cselgáncssport 30. Eb-ezüstjét. A zágrábi seregszemle vasárnapi zárónapján a vegyes csapatversenyre kerül sor, a magyar válogatott részvételével.