Összes megjelenítése

Megvan a magyar csapat első érme a szegedi evezős Európa-bajnokságon

Eurosport Magyarország

Publikálva 27/04/2024 - 14:27 GMT+2

Evezős Eb - Ezüstérmet szerzett a Szabó Bence, Furkó Kálmán férfi kormányos nélküli kettes a szegedi evezős Európa-bajnokság szombati versenynapján.

Szabó Bence (b) és Furkó Kálmán (j) a férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesek előfutamában az evezős Európa-bajnokságon Szegeden 2024. április 26-án. MTI/Kovács Tamás

Fotó: MTI

Ezüstérmes a Szabó Bence, Furkó Kálmán könnyűsúlyú kettes
A már rutinosnak számító magyar páros rajtja jól sikerült, de 500 méter után már az osztrákok vezettek és előnyüket folyamatosan növelték. A Szabó, Furkó kettős a moldáv egységet meg tudta előzni, de az aranyérem megszerzésére nem volt esélye.
Ez a magyar küldöttség első érme a szegedi kontinensbajnokságon.
Az Eb szombati napján először a férfi egypárevezősök ültek hajóba, és mivel Bácskai Máté a futamában harmadik helyen csapott célba, így vasárnap a C döntőben a 13-18. helyért küzdhet tovább.
A négypárevezősök B döntőjében a Gerei Tamás, Koncsik Dominik, Ács Kristóf, Ujhelyi Mihály kvartett negyedik lett, ezzel tizedikként zárta a kontinensviadalt.
picture

Újhelyi Mihály, Ács Kristóf, Gerei Tamás és Koncsik Dominik a férfi négypárevezősök B döntőjében a szegedi evezős Európa-bajnokságon, valamint a kontinentális olimpiai és paralimpiai kvalifikációs regattán 2024. április 27-én. MTI/Kovács Tamás

Fotó: MTI

Az egyetemi nyolcasok versenyében az Óbudai Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Széchenyi István Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem evezősei mérték össze tudásukat 500 méteren, és a BME csapata bizonyult a legjobbnak.
A négynapos viadal vasárnapi zárónapján a könnyűsúlyú egypárevezősök A döntőjében a kétszeres Európa-bajnok Galambos Péter lesz az utolsó magyar versenyző, aki éremért küzdhet.