Szabadidő

Keleti Ágnes a a Madame Tussauds Budapest kiállításán.

Papp Lacira és Puskásra volt leginkább kíváncsi Keleti Ágnes

A 103 éves Keleti Ágnes a Madame Tussauds Budapest kiállítását járta végig.

Egy sor olimpiai bajnok viaszmása is ki van állítva a Madame Tussauds Budapest termeiben. Puskás Ferenc, Papp László és Hosszú Katinka viaszfigurája is látható, ők hárman összesen 7 aranyérmet szereztek az országnak.

Keleti Ágnes viaszfigurák között

Keleti Ágnes a Madame Tussauds Budapest kiállításán (Fotó: Astoria Agency)

Ezt a kiállítást ment el megnézni az öt olimpiai arannyal büszkélkedő Keleti Ágnes. A 103 éves Nemzet Sportolója összesen 10 olimpiai érmet szerzett Helsinkiben és Melbourne-ben. Ausztráliában Fülöp herceg, Erzsébet királynő férje volt az esemény fővédnöke, aki lekésett a győztes produkcióról, ezért arra kérte a magyar tornászokat, hogy ismét adják elő fantasztikus számukat.

Keleti Ágnes rengeteg csúcsot megdöntött sportolói pályafutása során, ő a magyar tornasport legeredményesebb versenyzője, 1954-es római világbajnokságon egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzérmet is begyűjtött, négyszeres főiskolai világbajnok és 46 alkalommal nyert magyar bajnokságot.

Keleti Ágnes az első olimpiai győzelmét 31 éves korában szerezte, a csúcsra pedig a következő olimpián, 35 éves korában jutott fel. Miután visszavonult az aktív versenyzéstől, Izraelben szövetségi kapitányként dolgozott, tanított, az országban a tornasport alapítójaként ünneplik. A most 103 éves Keleti Ágnes a világ legidősebb olimpiai bajnoka.

A viaszfigurák közül Papp Laci és Puskás mására volt leginkább kíváncsi, de nagy érdeklődéssel nézte Karády Katalin szobrát is.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.