»
Güler volt a hős, a Real Madrid vitte haza a három pontot

Arda Güler mindkét mérkőzésén betalált, amelyen kezdő volt, ezúttal három pontot ért.

Fotó: Getty Images

2024.04.26 23:00Módosítva: 2024.04.26 23:00

Egyetlen egy gól döntött a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának nyitómérkőzésén, ahol a Real Madrid idegenben győzött a Real Sociedad ellen.

Ahol lehetett, ott pihentetett Carlo Ancelotti, így tartalékos kezdőcsapatot küldött ki a hatodik helyezett, Real Sociedad ellen. Meg is látszott ez a madridiak első felidei játékán, de a két kapura lövés ellenére is vezetést szereztek. A 29. percben Daniel Carvajal beadása után Arda Güler lőtt a hálóba – ez volt Güler második gólja a La Ligában. (0–1)

A hazaiak többet próbálkoztak, a vezető gól megszerzése után három perccel Takefusza Kubo egyenlített volna, de a játékvezető szabálytalanság miatt érvénytelenítette a japán találatát.

A fordulást követően sem változott a Real Madrid elképzelése, két távoli próbálkozáson kívül a második félidőben sem mutattak fel többet a madridiak, de végül ez is elég volt. A hazaiak ugyan szereztek egy lesgólt, de veszélyben nem volt a listavezető kapuja. Összességében egy csendesebb mérkőzést játszott a két csapat, ahol egyetlen gól döntött. (0–1)