Fontos változást jelentett be az Európai Parlament az elektronikus eszközökkel kapcsolatban, Magyarországot is érinti a döntés

Változott a világ, és muszáj belátnunk, hogy elképesztően sok elektronikai hulladékot termel ki a világ. Az Európai Unió most ezen szeretne változtatni.

Ma már tényleg nem foglalkoznak a javítással a cégek

Az elektronikus eszközök és berendezések a modern élet velejárói – a mosógépektől, porszívóktól kezdve az okostelefonokig és számítógépekig nehéz elképzelni az életet nélkülük.

A modern kapitalizmus sok jó, és sok rossz dolgot is hozott magával. Ma már az a rendszer, hogy ha nem működik valami, akkor dobd el, és vegyél újat. Pedig ezek az eszközök többnyire javíthatóak lennének.

Az e-hulladék az egyik leggyorsabban növekvő hulladéktípus az EU-ban, amelyet nem igazán hasznosítunk újra, ami szintén nagy probléma. Viszont most nagy újítást jelentett szavazott meg az Európai Parlament, a galériánkból pedig megtudhatod, hogy mi ez!

Az e-hulladék által termelt szemétmennyiség egyértelműen akadályozza az EU ökológiai lábnyomának csökkentésére irányuló erőfeszítéseket. Viszont ha egy apró hiba miatt lenne lehetőség megjavítani a régi készüléket, akkor valószínűleg sokan döntenének emellett.
Kattints a további képekért!

Az Európai Unió Tanácsa bejelentette, hogy milyen változások lesznek a banki átutalások terén. A magyar ügyfelek is nagyon fognak örülni.

Leadfotó: Flickr – Illusztráció

Oldalak

Lifestyle
Nem is kérdés, hogy a konyha egy izgalmas helyszín a házban, főleg, ha sokat főzünk. A finom illatok mellett azonban egy idő után megjelennek a kellemetlen szagok.
Lifestyle
A Nokia 3210-es igazi kultikus telefon volt anno. Ha nem is volt ott a zsebedben, biztosan akadt egy ismerősöd, akinek igen.
Utazás
A Föld tele van gyönyörű városokkal, falvakkal, völgyekkel, várakkal, vizekkel és sziklákkal, - de vajon melyik ország mondhatja magáról, hogy a legcsodálatosabb a világon?