szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az általános mesterséges intelligencia fejlesztésében is fontos lehet az Nvidia új chipje, amelynek első példányát már meg is kapta az OpenAI.

Világcégek vezetői egymást között: személyesen kézbesítette Jensen Huang, az Nvidia vezérigazgatója a cég egyik legfejlettebb MI-processzorát az OpenAI vezérigazgatójának, Sam Altmannek és társalapító-elnökének, Greg Brockmannek.

Greg Brockman on Twitter: “First @NVIDIA DGX H200 in the world, hand-delivered to OpenAI and dedicated by Jensen “to advance AI, computing, and humanity”: pic.twitter.com/rEJu7OTNGT / Twitter”

First @NVIDIA DGX H200 in the world, hand-delivered to OpenAI and dedicated by Jensen “to advance AI, computing, and humanity”: pic.twitter.com/rEJu7OTNGT

A ChatGPT-t is fejlesztő cég vezetői elsőként kapták meg a DGX H200-as processzort, amely jelenleg a világ legerősebb GPU-ja. A hardver nagyban segítheti az OpenAI-t az általános mesterséges intelligencia (AGI) fejlesztésében – jegyzi meg az Interesting Engineering.

A H200-as lapka a nagy sikerű H100-as utódja, és a nagy nyelvi modellekhez fejlesztett az Nvidia – és jelentős előrelépést tud felmutatni, fejlesztették a memóriáját is, hogy jobban tudja kezelni az MI-feladatokkal járó fokozott adatmozgatást is.

A személyes kézbesítés – és közös fotózkodás – azért is nagy jelentőségű, mert így egy képen látni a mesterséges intelligencia iparága két nagy szereplőjének vezetőit; az OpenAI szoftveres oldalon számít vezető MI-szereplőnek, míg az Nvidia hardveresen – a nevezett chipek révén – segíti a nyelvi modellek képzését és futtatását.

Akiknek meglett a magyar költségvetés két és félszerese egy nap alatt: ezt tudja a mesterséges intelligencia

A világon harmadikként az Nvidia értéke lépte át a kétezermilliárd dollárt. És lehet, hogy ez még csak a kezdet.

Az OpenAI GPT-4-es nyelvi modelljét például 25 ezer (!) Nvidia A100 GPU-n tanították be 100 napon keresztül. A most érkező új chipek segíthetik a céget abban, hogy a soron következő GPT-5 már tényleg az általános mesterséges intelligencia egyik korai hírnöke lehessen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.