Gusztustalan, Hiennek mit mondott egy műsorvezető: a Megasztár énekesnője először beszélt róla

Hien 14 évesen lett ismert, már nagyon fiatalon megtapasztalta a rivaldafény árnyoldalait.

Hien a Megasztár után
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Hien még gyerek volt, mindössze 14 éves, amikor megismerte az ország 2008-ban, a Megasztár negyedik évadában. Mára gyönyörű, felnőtt nő lett, idén március elején ünnepelte a kerek, 30. születésnapját

Hien a Megasztár után

A DTK: Elviszlek magammal új epizódjában, amely április 28-án, 22 órakor kerül adásba a Spektrum Home-on, D. Tóth Krisztának azt mondta, nem bánta meg, hogy részt vett a TV2 tehetségkutató műsorában, mivel rengeteg szeretetet kapott a közönségtől, és akkor csak az érdekelte, hogy énekelhessen. 

A hirtelen jött országos ismertség viszont együtt járt a bulvárral is, aminek megtapasztalta az árnyoldalát is.

- Sokszor olyan színben voltam szerintem feltüntetve, ami nem igazán én vagyok, vagy én voltam.

A műsorban vietnámi származása is szóba kerül: olyan helyzetekről mesél, amelyeket annak idején tapasztalt, de csak felnőttként látja, hogy nem voltak normálisak. 

- Nem fogom megnevezni, hogy melyik műsorból, ki mondta, de most gondold el, ott vagyok egy fiatal lányként a színpadon, és odajön egy műsorvezető, és azt mondja: „Wow, de szexi vagy, megyek Thaiföldre jövőre!” Akkoriban azt gondoltam, hogy ez egy vicces dolog, ilyen ez a tévézés. Most, felnőttként visszanézve látom, hogy ez gusztustalan - mesélte Hien, aki ma is tapasztal rasszizmust, „ázsiai fétissel megfűszerezett” tárgyiasítást. 

hien-elviszlek magammal
Fotó: Spektrum Home/Elviszlek magammal

- Sokszor azt kívánom, hogy inkább lenne kevesebb követőm a közösségi oldalakon, de olyanok ne kövessenek, akik csak a külsőm miatt vagy más hátsó szándékból követnek, nem a munkám miatt.

A harmincéves Hien élete Magyarország, Vietnám és Amerika között oszlik meg, ugyanis 2014-ben felvették az Egyesült Államok egyik legrangosabb zenei képzést nyújtó felsőoktatási intézményére, a Berklee College of Musicra, ezért New Yorkba költözött. 

- Mindenhol kívülálló vagyok, a Berklee volt az első állomás, ahol úgy éreztem, hogy jobban megértenek, és jobban beilleszkedem, de egy idő után ott is azt éreztem, hogy kívülálló vagyok, és elkezdtem más társaságokat is keresni más egyetemekről. Hála az égnek megvannak az igazi legjobb barátaim, akik már nagyon sok éve mellettem vannak Magyarországon is, Amerikában is, Vietnámban pedig ott vannak a rokonaim, a családom. Van egy nagyon stabil bázisom ilyen szempontból, de ez az örök kívülálló érzés van, és szerintem nem fog sose elmúlni. Ez valahogy a személyiségemben is benne van, és próbálok erre úgy tekinteni, hogy ez egy karakterjegy, amit a művészetemben kifejezhetek.

A 2005-ös Megasztár gyönyörű énekesnője ma műsorvezető: ennyit változott napjainkra

Ennyit változott Széles Izabella és a Megasztár egykori énekesnői..

Elolvasom

Cover-fotó: TV2/Megasztár

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük