Santiago Abascal, a Vox párt elnöke, a spanyol jobboldal vezéralakja szerint a woke olyan ideológia, mint egy „John Lennon nóta és a kommunista kiáltvány egyvelege”, vagyis egy régi ideológia, új köntösben. Olyan eszmerendszernek nevezte, amely a hagyományos erkölcsi értékeket tagadva támadja a család intézményét és a magántulajdont; illetve meg kívánja hamisítani a történelmet és a politikai diskurzust.

Hirdetés

Azt mondta, a woke a régi totalitárius ideológiák módjára ferdíti el a valóságot: aki meg akarja védeni az országhatárt, azt idegengyűlölőnek, aki a családot akarja megvédeni, azt reakciósnak nevezi. Ha valaki elutasítja a külföldről behozott idegen kultúrát, azt fajgyűlölőnek bélyegzi, ha pedig az iszlám vallást bírálja valaki, akkor őt vallási türelmetlenséggel vádolják meg a médiában; majd ugyanott mentegetik a radikális iszlám előretörését és azt, ahogyan rátámadt Izraelre.

Abascal szerint ez az érvrendszer manipulációra épül és az erőszak alkalmazásától sem riad vissza. A spanyol pártelnök úgy látja, hogy a woke mögött álló erőket a gyűlölet tartja össze, míg az ő általa alapított hazafias mozgalmat és a Vox pártot a felebaráti szeretet; amellyel azt üzenik a woke-nak, hogy „nem félnek, és nem adják meg magukat”.

Gila Gamliel, Izrael innovációs, tudományos és technológiai minisztere felszólalása elején arra emlékeztetett, hogy Izrael történelme a 19. század végén Magyarországon kezdődött, hiszen ott született meg Herzl Tivadar, Izrael állam megálmodója.

A miniszter szerint ezért sem véletlen, hogy Magyarország ma is fontos pillére Izrael támogatásának a világban, amiért köszönetét fejezete ki a magyar miniszterelnöknek.

Sajnálatosnak nevezte, hogy a gázai fegyveres konfliktus árnyékában világszerte és az online térben is újra terjed az antiszemitizmus, miközben Izrael csak a területét és lakossága életét igyekszik megvédeni a terroristákkal szemben.

Az izraeli miniszter csalódottságának adott hangot amiatt is, hogy az ENSZ még nem ítélte el a Hamász izraeli lakosok ellen elkövetett csonkítás, szexuális erőszak és felégetés formájában elkövetett bűncselekményeit, valamint nem hajlandó kimondani, hogy a Hamász egy terrorszervezet.

Hozzászólása végén olyan országnak nevezte Iránt amely nemcsak Izraelt, hanem a nemzetközi biztonságot is fenyegeti mert atomfegyver kifejlesztésére törekszik, amit szerinte meg kell akadályozni.

Korábban írtuk

Mercy Schlapp, Donald Trump volt stratégiai kommunikációs igazgatója a felszólalásában azt mondta: ötgyermekes édesanyaként az emberi civilizáció legfontosabb építőkövének, a családnak a megvédésre buzdít mindenkit, hiszen a woke célja a családok és a társadalom fellazítása és szétverése. Ezen kívül kiemelte, hogy a Biden-adminisztráció álhírek terjesztésével próbálja lejáratni az elnökválasztáson indulni kívánó Donald Trumpot, akit egyebek mellett éppen azért gyűlölnek, mert családbarát politikát fogalmaz meg.

Eva Vlaardingerbroek holland politikai kommentátor és jogász arra hívta fel a figyelmet, hogy Nyugat-Európa nagyvárosaiban mindennapossá vált a nyers erőszak: az elmúlt egy hét folyamán Stockholmban három idős nőt, Londonban pedig alig két nap alatt négy embert késeltek meg; Franciaországban pedig felgyújtottak egy templomot. Véleménye szerint ez annak köszönhető, hogy a tömeges bevándorlás és a közbiztonság romlása közötti összefüggésről nem lehet nyíltan beszélni, hiszen a korrupt nyugat-európai politikai elit a helyi lakosság megkérdezése nélkül hívta be az említett bűncselekményeket elkövető, idegen kultúrájú bevándorlókat. Ezért kijelentette, hogy a nyugati lakosságcsere e formáját meg kell állítani, a mögötte álló brüsszeli uniós vezetést pedig le kell váltani a júniusi választásokon.

Jack Posobiec influenszer, az amerikai Human Events konzervatív politikai hír- és elemző oldal szerkesztője szerint a woke ideológia mögött a kommunizmus új, globalista változata köszön vissza. Ennek példájaként azt említette, hogy csalások történtek a legutóbbi amerikai elnökválasztáson. Javaslata szerint a woke ellen a világ nemzetállamait megalapító szabadsághősök példáját követve kell felvenni a harcot, amelynek első lépéseként Donald Trump győzelmét kell elősegíteni az amerikai elnökválasztáson.

Simone Billi olasz parlamenti képviselő, a Lega párt tagja arról beszélt, hogy a jelenlegi brüsszeli vezetés egy olyan „szocialista szuperállammá” szeretné átformálni az Európai Uniót, amelynek működése épp úgy lenne antidemokratikus, mint az egykori Szovjetunióé. Tévedésnek és károsnak nevezte, ahogyan Brüsszel ráerőltette az uniós tagállamokra azt a szerinte szélsőséges zöldideológiát, amely ésszerűtlenül csökkenti Európa versenyképességét és növekvő munkanélküliséghez vezet.