Év eleje óta számos pénzintézet döntött úgy, hogy idén is megemeli a szolgáltatásaiért felszámított díjakat. Az emelés mértéke bankonként és szolgáltatásonként eltérő, és az is befolyásolhatja, hogy az ügyfél használja-e az adott bank digitális szolgáltatásait.

Drágább lesz a bankolás is – Mutatjuk, melyik bank mennyit emel

Illusztráció: 123rf.com

A bankok és hitelintézetek a fogyasztói árak emelkedésével arányosan emelhetik a díjaikat. A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján, mivel a fogyasztói árak tavaly 17,6 százalékkal nőttek, idén a pénzintézetek díjai legfeljebb ebben a mértékben emelkedhetnek.

Idén ennél mérsékeltebb emeléseket figyelhettünk meg.

Az OTP Bank márciustól 9,9 százalékkal növelte a digitális szolgáltatások díját, de bizonyos szolgáltatások, például a diákoknak szánt bankszámlák ingyenesek maradnak. A bankkártyák éves díja, a készpénzfelvétel és a fióki tranzakciók díja viszont a maximális, 17,6 százalékkal emelkedtek.

A CIB Banknál a napi tranzakciók díjai áprilisban 10 százalék alatti mértékben növekedtek.

A K&H Banknál a számlavezetési díjak csak 5 százalékkal, míg a betéti és hitelkártyák költségei 9 százalékkal emelkedtek. A készpénzfelvétel és egyéb tranzakciók díjai viszont 17,6 százalékkal nőttek.

A Raiffeisen Banknál azok az ügyfelek, akik főként digitálisan intézik banki ügyeiket, továbbra is ingyen élvezhetik a legtöbb szolgáltatást. A többi ügyfél számára azonban az infláció mértékével megegyező díjemelkedést alkalmaztak.

Az UniCredit Banknál számos szolgáltatás továbbra is ingyenes, míg mások április 1-től 17,6 százalékkal drágultak.

Az MBH Bank és az Erste Bank hosszabb ideig halogatta a díjemelést, de végül az MBH Bank május 1-től 17,6 százalékkal emeli a díjait, kivéve a tavaly bevezetett lakossági számlát és a jelenleg értékesített vállalati számlacsomagokat.

Az Erste Bank átlagosan 13 százalékos díjemelést hajt végre májustól, de a George digitális applikációt használó ügyfelek kedvezőbb tarifákat fizethetnek.

A Gránit Banknál idén nem terveznek díjemelést.

Forrás: index.hu

5 hozzászólásarrow_drop_down_circle

balos
Akkor ez az egyetlen "ország" ahol a nővekvő infláció árcsökkenéssel jár!Ha a fideSS ezt szajkozza akkor az hiteleseket szül!
Bélabá
A készpénzhasználat a drága, ugye? 2-3 hetet csak azért dolgozik az ember egy évben hogy a saját keresetéhez hozzájusson. Kötelezővé kellene tenni hogy MINDEN vállalkozó készpénzben fizesse ki a dolgozóit. Erre van jelenleg is lehetőség, csak a lustaság az akadálya. Bankoljanak drága pénzen azok akiknek vagyonuk van. A melóst meg ne húzzák le mondvacsinált hazug ürügyekkel. Drága a készpénz ? A kárya infrastruktúra, frissítései, készülékek, energiafelhasználás a számítástechnikai háttér stb biztos ingyen van.
Eladott Ország
A bankok nem hárítják át az extraprofit adóból származó terheit az adófizetőkre?!
Horizont
Szegény csóró bankocskák alig van bevételük. Sőt kedveskednek az ügyfeleknek áron alul adnak mindent és nindenüket.
A szívem szakad meg értük.
Ha nem...
Lepényleső
Itt semmi sem lesz drágább,vagy megszorítás,- itt kirablás zajlik,- állítólag ez már nem is vitás?
S ha nem ortodox módon számol bárki,- másr eredményre nem jön ki a hagyományos számolás?

Új hozzászólás

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges. Regisztráljon vagy használja a belépést!


Még karakter írhatElolvastam és elfogadom a moderálási elveket.