Figyelmeztet a bőrgyógyász: Hajnövesztő étrend-kiegészítők, amik egy fillért sem érnek - sőt, még árthatsz is velük a testednek!

Figyelmeztet a bőrgyógyász: Hajnövesztő étrend-kiegészítők, amik egy fillért sem érnek - sőt, még árthatsz is velük a testednek!
Forrás: Pexels

Promóciók

Ha te is imádod a csillogást, akkor ezt látnod kell!

Promóciók

A Ferragamo felfedi az új Signorina Unica illatot

Promóciók

Nyerj vadonatúj Lexus-t az Etele App-al!

Facebook
Twitter
Pinterest

Dr. Luke Maxfield bőrgyógyász lerántotta a leplet a népszerű hajnövesztő kapszulák összetevőiről!

A TikTok-on belül BeautyTok-nak nevezik azokat a tartalmakat, amelyeket ismert, neves orvosok és más hitelesnek tekinthető tartalomkészítők tesznek közzé bizonyos, a szépségápolással, egészséggel, bőrápolással kapcsolatos témákban. A hajápolás, hajdúsítás, hajnövesztés ezek közül az egyik legkeresettebb téma, hiszen sokan szeretnének egészségesen fénylő, selymes, ragyogó, gyorsan növő és hosszú hajzuhatagot.

Dr. Luke Maxfield, egy olyan igazolt bőrgyógyász és ismert tartalomkészítő, aki ma már több, mint 141,8 ezer követővel rendelkezik, ő posztolt nemrégiben egy videót, amelyben a különböző, kapszula formában szedhető hajápolási táplálékkiegészítők hatékonyságát mutatta be. Megosztotta véleményét arról, hogy melyik az a két kiegészítő, ami totál megéri a befektetést, de megnevezett négy olyat is, amelyek talán nem annyira tesznek jót és érdemes lehet velük vigyázni.

Mi kell a hosszú, dús, gyorsan növő hajhoz? Bioton, szelén, esetleg cink?
forrás: Pexels
Mi kell a hosszú, dús, gyorsan növő hajhoz? Bioton, szelén, esetleg cink?

Étrend-kiegészítők, amelyek valójában nem segítenek a hajnak a bőrgyógyász szerint

Nem éri meg: Biotin, Niacin, Cink és Szelén

Maxfield alaposan megvizsgálta azokat a gyakori hajkiegészítő összetevőket, amik általában benne vannak ezekben a kapszulákban, és rangsorolta őket.

Mindet olyan kategóriákba sorolta, mint:

  1. „megéri kipróbálni”
  2. „hasznos lehet”
  3. „vagy igen vagy nem”
  4. „a megfelelő személynek”
  5. „tarts meg a pénzed!”

„Az első csoport, amit vizsgálok a vitaminok és ásványi anyagok. Kezdjük a biotinnal, amely messze a legnépszerűbb kiegészítő” – kezdte Maxfield. „Ez egy ko-faktor a karboxiláz enzimekhez, vagyis ha biotin hiányod van, elvesztheted a hajad” – folytatta. Ezután a hajnövekedéssel, hajnövesztéssel kapcsolatban hozzátette „a kutatások nagyon egyértelműek”. A doktor ezután képernyőképeket mutatott be olyan kutatásokról, amelyek a biotin hatását vizsgálták. „Majdnem minden egyes tudományos jelentés olyan személyről szólt, aki örökölt vagy szerzett biotinhiánytól szenvedett.”

Maxfield ezután hangsúlyozta, a biotin szedése megzavarhatja a laboratóriumi eredményeket, ideértve a terhességi teszteket, a pajzsmirigy vizsgálatokat, de akár a szívizominfarktus jeleit is. „Így késztetést érzek rá, hogy a tartsd meg a pénzed oszlopba tegyem, bár a megfelelő személy számára hasznos lehet” - tette hozzá.

„A niacin, cink és szelén valahogy ugyanabba a csoportba esnek, mivel ezek egyértelműen nem mindenki számára javallottak”- folytatta.

Vagy igen, vagy nem: Vas

A következő a vas volt. „Hogy hogyan működik? A vas segít a vörösvérsejt-termelésben, az oxidáció csökkentésében, közvetve hasznos lehet a haj számára is” - magyarázta. „Ami miatt ez más, mint a többiek, az az, hogy sokan könnyen vashiányos állapotba kerülnek, ennek a hiánynak pedig komoly kockázatai vannak. Hiányt okozhat a menstruáció, a nem megfelelő táplálkozás és valamilyen krónikus gyulladás is. A klinikai tanulmányok elég ingadozóak, de mivel sokan vashiányosak, érdemes lehet megnézetni a szintjét és vaskészítménnyel pótolni.

Totál megéri: tökmagolaj

Most a tökmagolajról szeretnék beszélni. Nagy arányban tartalmaz cinket, vasat, káliumot, magnéziumot, szelént és kalciumot” – mondta, majd a „hasznos lehet” kategóriába tette, ezt tehát érdemes beszerezned, ha csodás hajat, erős körmöket és ruganyos bőrt szeretnél.

Most pedig íme 3 vitamin és ásványi anyag, ami hajhullást okoz!

Galéria / 3 kép

3 vitamin, ami hajhullást okoz

Megnézem a galériát

Videók

Promóciók

Ha te is imádod a csillogást, akkor ezt látnod kell!

Promóciók

A Ferragamo felfedi az új Signorina Unica illatot

Promóciók

Nyerj vadonatúj Lexus-t az Etele App-al!

Kép
Életmód

10 tejmentes, kalciumban gazdag étel, ami megelőzheti a csontritkulást

Lehet, hogy nem gondolsz sokat a csontjaidra, de általános egészséged fontos részét képezik. Mint egy ház alapja és kerete, a csontok az infrastruktúra kritikus részét képezik. Nem csak a végtagjaidat támogatják; lehetővé teszik a szabad mozgást és védik belső szerveket is.

Kép
Szépség

3 zseniális ránctalanító arckrém, amit az 50 év feletti nők imádni fognak

Nem olyan könnyű rátalálni egy jó ránctalanító arckrémre, ugyanis nagyon nagy a piac, rengeteg a termék és elveszünk a sok információban. Most összegyűjtöttük a három legjobbat az 50 feletti nőknek, hogy egyszerűbb legyen!

Kép
Stílus

Fehér póló helyett: 2024 tavaszán erre a darabra esküsznek a stílusos nők

A fehér pólók régóta biztos alapdarabjai a gardróbunknak, de idén tavasszal érdemes ezt a vintage trendet is felvenned a megfontolandó ötletek listájára.

Kép
Életmód

14 idézet híres emberektől, amik által képes leszel észrevenni a kínálkozó lehetőségeket az életben

Elakadtál? Szomorúnak és motiválatlannak érzed magad? Ezek a bölcsességek segíteni fognak!

Kép
Életmód

A természet csodája: Ilyen elképesztő a lenmag hatása a testre és az életünkre

A lenmag valóban csodaszer a természetből. Rendkívül tápláló és előnyös a szervezetünk számára. Rendszeres fogyasztása hozzájárulhat a szív- és érrendszeri egészséghez, az emésztési problémák megelőzéséhez, a bőr egészségéhez és a fogyáshoz. A lenmag könnyen beilleszthető az étrendünkbe, és számos módon felhasználható az ételkészítésben. Próbáld ki a lenmagot, és élvezd az egész testre kifejtett jótékony hatásait!

Kép
Életmód

6 étel, amiben a legnagyobb eséllyel bukkan fel ez a rendkívül káros anyag: próbáld minimalizálni a fogyasztásukat

Sokan nem tudják, de bizony a csomagolt élelmiszerekben is igencsak jelentős kockázat van. Ugyanis nemrégiben kutatás készült arról, hogy a csomagolt élelmiszerekben található mikroműanyag jelentősen növeli a szívroham és az agyvérzés kockázatát. Nézzük is, mely ételekben van a legtöbb ilyen jellegű káros anyag, melyeket érdemes lenne kerülni.