A kiesőjelöltnek sem kegyelmezett, egyre közelebb a PSG következő bajnoki címe

Kylian Mbappé és Ousmane Dembélé szállította a gólokat a Lorient ellen.

Fotó: Getty Images

2024.04.24 20:57Módosítva: 2024.04.24 23:02

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 29. fordulójában a PSG 4–1-re győzött a Lorient otthonában, míg a Monaco három pontot gyűjtött a Lille ellen, így elnapolta a bajnokavatást.

A Borussia Dortmund elleni BL-elődöntőre készülő PSG már a 19. percben megszerezte a vezetést a kiesőjelölt Lorient ellen. A középpályán szerzett labdát a tizenhét éves Senny Mayulu, majd passzolt Ousmane Dembéléhez, aki precízen lőtte ki a jobb alsó sarkot. (0–1)

Három perc múlva pedig Kylian Mbappé villant: az üresen helyezkedő Nuno Mendeshez jutott el egy indítás, és a portugál beadására remek ütemben érkezett Mbappé, akinek próbálkozása védhetetlenül a sarokba gurult. (0–2)

A fordulás után Luis Enrique visszább vette csapata tempóját, ám ennek ellenére a 60. percben megérkezett a harmadik párizsi találat. Mbappé adott kötényt a vendégek védőjének az alapvonalon, beadásával pedig Dembélét találta meg, aki már a második gólját szerezte a mérkőzésen. (0–3)

Úgy tűnt, a Párizs a kevés lehetőségei ellenére is kiüti ellenfelét, ám ekkor a csereként beálló Mohamed Bamba szépített, de erre a mérkőzés hajrájában válaszolni tudott a szintén duplázó Mbappé, így ki is alakult a mérkőzés végeredménye. (1–4)

A Monaco végül szoros meccsen, de 1–0-ra legyőzte Youssouf Fofana góljával a Lille-t, így hátránya tizenegy pont maradt a PSG-vel szemben, a párizsiaknak még várniuk kell a tizenkettedik bajnoki címre. Ezzel párhuzamosan pedig a Marseille hazai pályán, egy piros lap ellenére is 2–2-es döntetlent játszott a Francesco Farioli vezette Nice-el.