Marozsán Fábián elképesztő bravúrja a Grand Slam-elődöntős ellen + videó

Szerdán elkezdődött a madridi salakpályás ATP 1000-es tenisztorna. A verseny egyetlen magyar résztvevője, Marozsán Fábián két szoros játszmában nyert az orosz Aszlan Karacev ellen, úgy, hogy az első szettet szinte reménytelen helyzetből fordította meg. Marozsán következő ellenfele a 21. kiemelt Francisco Cerúndolo lesz.

2024. 04. 24. 18:37
Marozsán Fábián ünnepel, miután 6:1, 6:1 arányban gyõzött a dán Holger Rune ellen a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének második fordulójában 2024. március 24-én.
Marozsán Fábián különös szettel kezdte madridi szereplését Aszlan Karacev ellen Fotó: MTI/AP/Rebecca Blackwell
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Marozsán Fábián újra ATP 1000-es tornán szerepel. Eddig négy mesterversenyből két negyeddöntő és két nyolcaddöntő a mérlege. A madridi salakpályás viadalon Marozsán Fábián első ellenfele az orosz Aszlan Karacev volt, aki 2021-ben elődöntőt játszott az Australian Openen. A váratlan Grand Slam-elődöntő óta Karacev komoly mélységeket is megjárt, most éppen a 48. a világranglistán (Marozsán a 37.), viszont az elmúlt fél évben sérülés miatt csak egy meccset játszott.

Miami, 2024. március 28.
Marozsán Fábián a német Alexander Zverev ellen játszik a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének negyeddöntõjében 2024. március 28-án.
MTI/EPA
Marozsán Fábián tizenegy szettlabdát hárított Aszlan Karacev ellen (Fotó: MTI/EPA/Cristobal Herrera-Ulashkevich)

Az első szett végén úgy tűnt, jól sikerül Karacev visszatérése Madridban, ahol tavaly egészen az elődöntőig jutott. 5:5-nél elvette Marozsán adogatását, majd a játszmáért szerválva eljutott 40-0-ig.

Marozsán Fábián: szédületes tizenegyes!

Marozsán azonban nem adta fel, hárította mind a három szettlabdát, majd még négyet, és kiharcolta a tie breaket. Karacev összeszedte magát, 6-2-nél újabb négy játszmalabdája volt, ezt követően viszont Marozsán nyert egymás után hat pontot.

Azaz Marozsán Fábián összesen tizenegy szettlabdáról fordította meg a játszmát, ritkán látható bravúr.

A második játszmában Marozsán brékelt 5:5-nél, de utána adogatóként nem tudott meccslabdához jutni. Az újabb tie breaket viszont már simán, 7-2-re megnyerte, így bejutott a második fordulóba.

Karacev rengeteg ranglistapontot veszít, a top 80-ból is ki fog csúszni a ranglistán. Marozsán viszont tovább erősítheti a pozícióját, a következő fordulóban az argentin Francisco Cerúndolo lesz az ellenfele, akit a magyar játékos az idei Australian Open második körében legyőzött.