Összes megjelenítése

Elképesztő bejelentés: minden idők legeredményesebb férfi sízője öt év kihagyás után visszatér

Eurosport Magyarország

Frissítve 24/04/2024 - 11:19 GMT+2

Közel öt évvel visszavonulása után visszatérését tervezi Marcel Hirscher, kétszeres olimpiai bajnok alpesi síző, ám nem osztrák, hanem holland színekben.

Marcel Hirscher

Fotó: SID

Holland színekben tér vissza az osztrákok kétszeres olimpiai bajnok alpesi sízője
A 35 éves klasszis sportoló 2019 szeptemberében jelentette be, hogy befejezi karrierjét, néhány hónappal azután, hogy sorozatban nyolcadik összetett világkupa-győzelmét aratta. A hét világbajnoki címet szerzett Hirscher később többször úgy nyilatkozott, nem akar újra versenyezni, szerdán viszont az osztrák sportági szövetség (ÖSV) jelezte, kérte, hogy édesanyja szülőhazájának, Hollandiának a színeiben versenyezhessen.
Az ÖSV hozzátette, mindent megtett azért, hogy Hirscher osztrákként induljon újra a nemzetközi viadalokon, ám végül beleegyeztek az országváltásba, az ehhez szükséges iratokat pedig elküldték a nemzetközi szövetségnek (FIS).
Hirscher - aki 2021-ben létrehozta saját sílécmárkáját, a Van Deert - a hosszú kihagyása miatt szinte biztosan nem szerepelhet a 2024/25-ös világkupa-szezonban, mert nincsenek ahhoz szükséges pontjai, így egy ideig csak alacsonyabb kategóriás FIS-viadalokon rajtol majd.
Hirscher minden idők legeredményeseb férfi sízője. Olimpián három (2 arany, 1 ezüst), világbajnokságon pedig 11 (7 arany, 4 ezüst) érme van, a világkupában a nyolc összetett diadal mellett 12-szer végzett szakági pontverseny élén, 67 futamot nyert és 138 versenyen állt dobogóra.