Hat gólt lőttek a magyar hokisok, és legyőzték Olaszországot a vb főpróbáján

2024.04.24. 11:39
A magyar férfi jégkorong-válogatott 6–5-re legyőzte a házigazda olasz csapatot Meranóban a vasárnap kezdődő bolzanói divízió I/A-világbajnokságra készülő együttesek barátságos mérkőzésén kedden. A két csapat az utolsó felkészülési összecsapását vívta a vasárnap kezdődő vb előtt.

Don MacAdam szövetségi kapitány együttese álomszerűen kezdett, a 45. másodpercben Papp Kristóf, 1:20 perc elteltével pedig Szabó Bence is beköszönt. Csakhogy gyorsan szépítettek a hazaiak egy szerencsétlen megpattanóból, majd alig telt el öt perc, a kapus Bálizs Bence a kipattanóra nem tudott rátenyerelni, így 2–2 lett az állás.

A szünet előtti hajrában kimaradt egy ötperces emberelőny, ám azonos létszámban Papp szépen lőtt a léc alá. A második játékrész is jól kezdődött, előbb Hári János szólóból volt eredményes, majd egy kontra alatti késleltetett kiállításnál Nagy Krisztián is kicselezte az olasz kapust, így már 5–2 lett.

Sorra jöttek a büntetések, de sikerült túlélni a nehéz időszakot, majd egy szép háromszögelés végén Galló Vilmos növelte a különbséget. Hamarosan egy távoli lövéssel közelebb férkőztek az olaszok, akik 9.9 másodperccel a szünet előtt büntetőt hibáztak Mihály Ákos rossz megmozdulását követően.

A záró harmadra Bálizst Horváth Dominik váltotta a kapuban. Közel nyolc perccel a vége előtt az olaszok emberelőnye alatt már majdnem sikerült felszabadítani, ez elmaradt, ebből pedig nem hibáztak a házigazdák. Gyorsan kaptak még egy fórt, és ezt is gólra váltották. Így maradt izgalom az utolsó hat percre is.

A végén lehozták kapusukat a hazaiak, de maradt a 6–5-ös magyar előny. A divízió I/A-tornán a magyar együttes az első fordulóban a japán, jövő kedden a dél-koreai, majd szerdán a román, pénteken a házigazda olasz, szombaton pedig a szlovén válogatottal találkozik.

Bolzanóból az első két helyezett jut fel, és játszhat majd jövőre a Stockholmban, illetve a dániai Herningben rendezendő elitben, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be, írja az MTI.

Májusban jön hozzánk a világ egyik legjobb válogatottja

A magyar csapat másfél héttel ezelőtt Lengyelországban játszott felkészülési összecsapásokat az ezúttal A csoportos vendéglátókkal, és 5–2-es, illetve 6–2-es vereséget szenvedett. Múlt hét végén aztán Székesfehérvár új, impozáns létesítménye, az Alba Aréna avatóján lépett fel a nemzeti együttes, ellenfele pénteken és szombaton az ugyancsak elit-vb-résztvevő Norvégia volt, amelyet előbb 2–1-re, majd 3–2-re győztek le a mieink.

A válogatott számára a szezon a Kanada elleni gálamérkőzéssel ér véget, a két együttes hangulatos és emlékezetes összecsapáson tavaly is megmérkőzött egymással az MVM Dome-ban, bár akkor éppen a mieink is az A csoportra készülhettek. Jegyek már 7990 forinttól kaphatók a május 7-i találkozóra.