Publikálva 24/04/2024 - 05:58 GMT+2

Kimaradhat-e a két legmagyobb maratonfutó legenda a párizsi olimpiai keretekből? Gondok a Ferrarinál a Forma-1-ben és a WEC-ben is. Lance Stroll még mindig nem érti, hogy miért büntették, pedig kevés egyértelműbb balesetet láthattunk az utóbbi években. Ezek voltak a keddi legfontosabb hírek az Eurosporton.

Jose Mourinho

Fotó: Getty Images

2024. február 11-ig teljesen reálisnak tűnt, hogy egy maratoni futó két órán belül érjen célba egy hivatalos versenyen. Illetve egészen pontosan az tűnt teljesen reálisnak, hogy Kelvin Kiptumnak sikerüljön ez a bravúr Rotterdamban. Vagy ha ott nem, akkor Berlinben, esetleg Chicagóban az elkövetkezendő másfél évben.
A Kínai Nagydíj egyik legérthetetlenebb pillanata volt, amikor a biztonsági autós fázist követő újraindítás során Lance Stroll szinte fékezés nélkül öklelte fel az előtte lassuló sor utolsó versenyzőjét, Daniel Ricciardót. Az RB ausztrálja fel is adta a versenyt, majd leidiótázta Strollt, aki szerint ő nem is tehet semmiről.
José Mourinho az AS Romától is idő előtt távozott, ennek ellenére sikeresnek tartja az olasz fővárosban töltött időszakot. A portugál még most is az oldalvonal mellett képzeli el a jövőjét, és szívesen dolgozna akár kisebb csapatoknál is, feltéve, hogy olyan célokat tűznek ki, amelyek teljesíthetőek. Mourinho szerint ugyanis a múltja miatt sokkal nagyobb elvárásoknak kell megfelelnie.

FOCI

Sajtóhírek szerint a következő szezontól Thomas Tuchel lehet az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United vezetőedzője.
Az angol válogatott és több nagy európai klubcsapat egykori edzője ellátogatott az IFK Göteborg legutóbbi meccsére, ahol szívbe markoló rajongással fogadták a szurkolók. A 76 éves, hasnyálmirigyrákkal küzdő svéd tréner itt érte el pályafutása első nagy eredményét, amikor UEFA Kupát nyert a csapattal, és ez a siker indította őt el a világhírnév és nagy lehetőségek felé.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) a héten 23-ról 26 fősre emelheti a nyári németországi kontinensviadalon résztvevő válogatottak keretének nagyságát.
Németh Diána szerint a női labdarúgó-válogatottnál minden adott ahhoz, hogy kijusson az Európa-bajnokságra.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden nyilvánosságra hozta a nyári, németországi kontinensviadalon mérkőzéseket vezető bírók névsorát, amelyben az erdélyi magyar Kovács István is megtalálható.

TENISZ

Jan-Lennard Struff már tavaly is nagyon közel volt ahhoz, hogy megszerezze pályafutása első tornagyőzelmét. Erre végül pár hónapot várnia kellett, vasárnap azonban 7:5, 6:3-ra legyőzte a müncheni döntőben Taylor Fritzet, amivel 33 évesen és 11 hónaposan csatlakozott a tornagyőztesek közé. A német játékos elmondta: a története azt bizonyítja, hogy érdemes küzdeni az álmokért.
Paula Badosa a WTA honlapjának mesélt a hátsérüléséről és arról, hogy a legújabb vizsgálatok alapján az orvosok nem is tanácsolták neki, hogy profiként folytassa a játékot. Ennek ellenére folyamatos injekciók mellett mégis vállalta a fájdalmat, hiszen még 3-4 évet szeretne eltölteni az élvonalban.

KERÉKPÁR

Maikel Zijlaard nyerte kedden a Romandia nyitószakaszát, a 2.2 kilométer hosszú prológot. A Tudor holland versenyzője jó pályásnak számít, de profiként még nem nyert országúton. Zijlaard 2.55-ös idővel és 47.6-os átlaggal nyerte a prológot, kevesebb mint 1 másodpercet adott a Bahreinnél tekerő Cameron Scottnak. Az összetett esélyesek közül Más és Ayuso ment egész jó időt.
Bár ismét emelkedők nehezítették a Török kör útvonalát, a harmadik szakaszon is összejött a mezőnyhajrá. Marmarisban Fetter Erik és Kusztor Péter is sokat dolgozott csapatáért a végjátékban, a sprintet azonban a borás Danny van Poppel nyerte. A holland azonban keresztbe sprintelt a végén, így az adás lezárása után megbüntették, és az új győztes Erik csapattársa, Giovanni Lonardi lett.

MÉG TÖBB SPORT

Steve Davis volt Stephen Hendry vendége a Cue Tips című műsorban. A két sokszoros világbajnok legenda arról beszélgetett, hogy mi különbözteti meg egymástól a nagy trió tagjait, azaz Ronnie O'Sullivant, John Higginst és Mark Williamset. Mindketten úgy látják, hogy a skót bírja a legkevésbé a gyűrődést, és Davis szerint ennek a személyisége normalitása az oka.
Frédéric Vasseur elismerte, hogy a körülmények nem kedveztek a Ferrarinak, ugyanakkor szerinte ez nem mentség, mert ugyanannyi idejük volt felkészülni, mint a többieknek. Az olaszok csapatfőnöke úgy látta, hogy a Kínai Nagydíjon nem tudták kiaknázni az autóban lévő potenciált, és arra kell koncentrálniuk, hogy a jövőben jobb munkát végezzenek a beállításokkal.
Őrült üldözőversennyel zárult az Imola 6h, a WEC idei második futama. A Ferrari stratégiai hibái után a #7 Toyota állt az élen, de a #6 Porsche nagy tempóban zárkózott fel rá. Az utóbbi autót vezető Kevin Estre mindent megpróbált, hogy utat találjon Kamui Kobayashi mellett, pedig a csapat már tudta, egy büntetés miatt önmagában ez sem lenne elég a győzelemhez.
Nem neveztek orosz és fehérorosz versenyzőt a vívók pénteken kezdődő olimpiai kvalifikációs zónaversenyére, ami azt jelenti, hogy egyik ország sem indíthat versenyzőt a párizsi játékokon.
Hat-hét év múlva már a profik között venné célba a világbajnoki címet Révész Bulcsú, ugyanakkor első évében azt tűzte ki maga elé, hogy a legjobbak között is élvezze a játékot.
A magyar férfi tornászválogatott célja a legjobb nyolc közé kerülés lesz Riminiben, a szerdától vasárnapig tartó felnőtt és junior Európa-bajnokságon, amelyen olimpiai kvótát is lehet szerezni.
Thaiföld szeretne forma-1-es futamot rendezni - erősítette meg Szretta Tavizin miniszterelnök, miután találkozott Stefano Domenicalival, az F1 elnök-vezérigazgatójával.